Šperky? Více je více. Minimalisté, nečtěte! Maximalisté, vrstvěte!

 

 

Kombinování prstenů, vrstvení náhrdelníků, hromadění rafinovaných náramků a perlových doplňků, nebo hned několik piercingů do uší? Zarytě tvrdíme, že pro šperky neexistuje limit. Jen nás zkuste přesvědčit o opaku! Vyrukujeme na vás s četnými důkazy, které poukazují na jednoduchý fakt, že výsledek těchto módních experimentů s doplňky vždy dopadne skvěle. Vraťte život korálkovým přívěskům, které jste nosila v devadesátkách, zlatým řetízkům po babičce či perlám, které jste si v rozmaru přivezla z letní dovolené. V případě náušnic to platí zrovna tak. Navíc pro uši ověšené náušnicemi už nadále nemusíte trpět – mnohé šperkařské značky nabízejí takzvané ear cuffs, nasazovací náušnice, které jsou dokonalým řešení pro ty z nás, kteří se necítí na velká rozhodnutí a sezení v piercingovém salónu.

 

 

Pokud jste ve hře s vrstvením relativně nováčci, nebo si jen chcete zvýšit své stávající skóre vrstvených šperků, jak rozehranou hru posunout na vyšší úroveň?

Mix & Match

Nebojte se experimentů. Jejich výsledek může být vždy jen kladný! Popusťte uzdu své fantazii a různé druhy kovů kombinujte dohromady s různými materiály. Není pravdou, že stříbro a zlato nejde dohromady. Toto tvrzení nechť zůstane v dobách dávno minulých. To samé platí o tom, že různé druhy barevných korálků budou skvěle vypadat v kombinaci s perlami. Úspěch zaručen!

Zlaté pravidlo tří

Pravidlo tří říká, že toto číslo je ideální. Ani ne málo, ani ne moc. V praxi to znamená, že kombinovat můžete tři rozdílné délky náhrdelníků, tři různé tloušťky řetízků či tři různé druhy – korálkové, perlové a zlaté náhrdelníky, chcete-li. Zároveň připouštíme, že pravidla při vrstvení šperků neexistují, ale pokud chcete poradit, zde je naše rada nad zlato. Doslova.

Co říká váš šperk?

Šperky mají mnohá poselství. Byl šperk darem na důkaz lásky od vaší drahé polovičky? Nebo snad objektem, kterým jste udělala radost sama sobě? Nosívali šperk vaši prarodiče a vy jste ho dostala jako malé rodinné dědictví? Ať už tak či onak, šperk může být i vaším talismanem nosícím štěstí, připomínajícím životní událost či místo, kde jste ho pořídila. Dbejte tedy na osobitý výběr. Taková sbírka šperků může být předmětem nejednoho rozhovoru. Obvykle začíná slovy ‚‚Odkud máš ty překrásné perly?‘‘ a končí příběhem o tom, jak jste si je přivezla z jedné z cest.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA