Není nad minimalistické šperky

Minimalistický styl může vypadat pokaždé trochu jinak v závislosti na tom, koho se ptáte. Pro každého totiž představu o tom, co je moc a co je málo, co je decentní a co je opulentní, splňuje něco jiného. A totéž lze říci o minimalistických špercích. Podle definice cokoli, co by mělo být skromnější, nemusí zahrnovat jen docela prosté prsteny ve tvaru kroužku či obyčejné náušnice, které vypadají jako pecičky. Někdy architektonické, robustní a vysoce lesklé, jindy drobné a stvořené z organických tvarů, minimalistické šperky mají mnoho podob a každá z nich je jedinečná.

Malé, velké, tlusté, tenké...

Pro některé milovníky módy jsou definicí minimalistického šperku jednoduché a vkusné kousky, které mohou zahrnovat diamanty, smíšené kovy, které zdobí drobné náušnice nebo třeba mohutný prsten z masivního stříbra. Pro ostatní to může zahrnovat masivní zlatý náhrdelník, vrstvené náramky i změť drobných náušnic na uších... Minimalistické šperky dokážou vaše klasické bílé tílko pozvednout na vyšší úroveň, minimalistické vrstvené náhrdelníky a prsteny se dobře hodí jak k obyčejným teniskám a mikině, tak k večerním šatům. Zatímco trend minimálních šperků nemusí zahrnovat velké, barevné kameny a zdobené detaily, jedna věc, na kterou se můžete spolehnout, jsou jemné detaily, které vyžadují stejnou odbornost a řemeslnou zručnost jako něco okázalejšího.

Některé značky nabízejí jemné, pozlacené, masivní stříbro, eticky pocházející a promyšleně navržené kousky, které jsou trochu nečekané. Najdete zde perly, diamanty, robustní architektonické tvary a dokonce i některé barevné kameny, které vám pomohou dosáhnout vašeho dalšího oblíbeného looku...

Hledáte minimalistický šperk?

Ženy, které šperku vládnou aneb ty nejvlivnější šperkařky století

elle.cz

Zdroj: WWD, Editorialist, ELLE