Ty nejvzácnější šperky, které se blýskly na červeném koberci v Cannes

76. ročník filmového festivalu v Cannes je v plném proudu a spolu s ním přichází i okouzlující módní okamžiky. Mezi mnoha módními momenty slavných osobností na červeném koberci se vedle pečlivě vybíraných rób impozantně blyští také šperky. Ty jsou na každém filmovém červeném koberci nezbytnou součástí dress codu, ale pro Cannes to platí obzvláště. Partnerem festivalu je již tradičně klenotnický dům Chopard, příležitost ukázat to nejlepší z ateliérů však využily i mnohé další značky, jako například tradiční Tiffany & Co., Boucheron nebo mladší brand Messika. Jemné a drobné šperky, ale i opulentní klenoty zdobí dekolty, uši a zápěstí přítomných a spolu se zmíněnými róbami píšou historii oblékání na červeném koberci.

Když se extravagance setká s noblesou: beauty looky hvězd v Cannes

elle.cz

Diamanty k červenému koberci neodmyslitelně patří

Modelka Naomi Campbell například zazářila v náušnicích, náhrdelníku a náramcích od šperkařského domu Chopard. Její šperky, o které doplnila svou róbu při příležitosti zahajovacího ceremoniálu, byly vyhotoveny z různých drahých kovů a posety vzácnými diamanty. Vedle ní pak původem velšská herečka Catherine Zeta-Jones oslnila párem náušnic zdobeným rubíny a růžovými safíry z kolekce Red Carpet Collection stejné značky, které zkombinovala s náramkem vyhotoveným ze stejných drahých kamenů, doplněným o diamanty. Senzací prvního dne červeného koberce byla americká herečka Uma Thurman, které se na krku odrážel od světel reflektorů náhrdelník z bílého zlata s rubíny, diamanty a ametysty. Hledáčky fotografů neméně zaujaly například italská herečka Simona Tabasco, čínská herečka Zhang Yuqi nebo francouzské herečky Emmanuelle Béart a Laura Smet. Na jednom se hvězdy jednohlasně shodnou: diamanty k červenému koberci neodmyslitelně patří.

Ač sledovat róby pánů na červeném koberci je o poznání menší zábava, i oni své tradiční obleky doplnili o vzácné klenoty. Čínský herec Zhu Yilong, Huang Lu nebo venezuelský herec Alejandro Nones si vybrali hodinky, prsteny a náušnice, které sofistikovaně doplňovaly jejich oděvy. Německý herec Matthias Schweighoefer dokonce na klopu svého saka připnul ikonickou brož s ptáčkem Bird on a Rock z dílny Tiffany & Co.

Šperky červeného koberce filmového festivalu v Cannes:

Zdroj: Vanity Fair, WWD, archiv značek