Malý šperk, velký efekt, nekonečno možností: piercing v uchu

Piercing pro každého

Já snila o několika náušnicích v uchu už od svých teenage let, tedy přibližně někdy od roku 2000. V té době jsem ale ještě musela respektovat rodiče a ti se netvářili nadšeně, když jsem se tehdy ještě nezletilá ptala na jejich svolení. Nedali mi ho. A protože jsem byla spořádaný teenager, odložila jsem své touhy na neurčito. Když se kolem mě začaly v posledních měsících rojit kolegyně a kamarádky, kterým jsem začala závidět jejich dokonalé ušní piercingy, došlo mi, že TEĎ nastal ten čas. Před třemi týdny jsem si pořídila piercing helixu a za další dva týdny jsem objednaná na orbital. Moje máma a muž si sice ťukají na čelo a zaslechla jsem taky něco o věku, ale víte co? Myslím si, že piercing v uchu se s roky nijak nevylučuje. Právě náušnice v uchu nabízí tolik možností, aby vypadaly dobře v každém věku a s každým stylem osobnosti jako málokterý jiný piercing. Jejich umístěním, počtem, stylem i kombinacemi zvolených šperků rozhodnete o tom, jestli budete vypadat jako rebel, jemně, elegantně, výstředně… Ostatně, podívejte se sami.

Top inspirace pro piercingy ucha:

Milestone záležitost

Boom trendu piercingu uší nastal v době pandemie. To málo, co mohli lidé nosící roušky tehdy ukazovat, byly právě uši. Navíc s rozšířením práce na dálku a celkových poměrů na pracovišti začala spousta lidí experimentovat s odvážnějším vzhledem a možností vyjádřit svou osobnost. Piercing ucha ale není jen estetickou záležitostí. Lidé si ho pořizují jako „milestone“ záležitost. Já si ho například pořídila jako dárek sama sobě ke svým 40. narozeninám. K piercerům přicházejí nejlepší kamarádky, aby si nechaly spolu propíchnout uši. Nevěsta v rámci rozloučení se svou svobodou. Máma s dcerou, které si ho obě nadělí k narozeninám – jedna za to, že život dala, druhá za to, že ho dostala. Ženy, které zažily ztrátu, vymění bolest za nový šperk. Představte si své ucho jako prázdné plátno. S pomocí piercera vytvoříte budoucí umělecké dílo. Je skvělé mít představu, jak by měl váš nový piercing vypadat, stejně důležité je ale dát na piercerovy zkušenosti. Posoudí tvar vašeho ucha, jeho tvarování i to, jaký šperk v něm budete chtít v budoucnu nosit.

Vše, co potřebujete vědět, ještě než si necháte udělat piercing helixu

elle.cz

Nanečisto

Jestli vám nedělá dobře pomyšlení na to, že si necháváte proděravět kůži a nejste si jistí, jestli trvalý piercing bude pro vás to pravé, vyzkoušejte ear cuff, někdy zvaný také záušnice. Ear cuff je šperk, který se nosí kolem vnějšího okraje ucha, aniž by vaše okolí poznalo, že nemáte ucho propíchnuté. Nemusíte se vystavovat bolesti, několik týdnů pečovat o čerstvě propíchnuté ucho a podstupovat riziko případných komplikací při hojení. A hlavně – můžete si šperk nasazovat a sundavat, jak se vám zlíbí beze strachu, že se vám zatáhne dírka. Jediné, z čeho můžete mít obavy je, že o ear cuff při svlékání nebo upravování vlasů zavadíte a ztratíte ho...

Ear cuffs, které si zamilujete:

Zdroj: Autorský článek, allure.com