Nová sezona, nový šperk?

V roce 2024 se do popředí dostávají jemné i složitější květinové a zvířecí motivy. Tyto detaily lze najít na prstenech, náramcích, náhrdelnících i náušnicích. Budete-li pátrat ve vodách lokálního šperku, na vlně tohoto trendu se veze například česká šperkařka Janja Prokić, která se prvky flory a fauny ve svých kolekcích pracuje již od začátku své tvorby. Do popředí se dostávají také výrazné visací náušnice, které upoutají pozornost. Čím větší, tím lepší! Velké šperky se již staly tak populárními, že je bez obtíží najdete i v repertoáru módních řetězců. Pokud si velkými doplňky nejste jistí, dříve než investujete do velkého šperku, zkuste, jak se vám bude žít s velkými bižuterními náušnicemi. Tyto náušnice se skvěle hodí pro speciální příležitosti, ale mohou být také součástí každodenního outfitu. Proč si velké kousky šetřit jen na večer?

Znáte je? Barevné a chtěné šperky z netradičních kamenů

elle.cz

Vintage prvky i personalizované šperky

Další trend, se kterým se budeme v tomto roce setkávat, je boom vintage estetiky, jejích geometrických vzorů a linií. Pokud nevíte, o čem je řeč, podívejte se na kolekce šperkařské značky Messika či kolekci Cabochon klenotnického domu Bulgari. Zlaté šperky s výraznými detaily a s kontrastními designy jsou ideální pro ty, kteří mají rádi atmosféru starých časů, ale chtějí ji nosit se současným twistem. Trend, který však módním světem rezonuje nejvíce, je personalizace. Lidé stále častěji vyhledávají jedinečné a na míru vytvořené šperky, které mají ambice stát se jednou rodinnými klenoty. Diamantové šperky na míru, jako jsou brože, náhrdelníky či prsteny, iniciály členů rodiny, které nositelka vystaví všem na odiv. Chcete-li vlastnit iniciály milované osoby vyvedené v iniciálách, prohlédněte si diamantové šperky od Sophie Bille Brahe nebo Zuzany Spustové. Pokud chcete ve šperku mít otisk prstu vašeho dítka či blízkého, zarezervujte se třeba na kurz výroby šperku u šperkařky Elišky Lhotské (Lhotska Jewellery)! Nejen snubní prsteny si zaslouží personalizaci. 

Hlavně vrstvěte!

Jistě, vrstvit šperky jsme se již naučili. Ale skutečně – zapomeňte na všechna pravidla a kombinujte různé barvy kovů a kamenů, tvary a velikosti šperků dohromady. Klíčem je kombinovat různé délky, textury a styly. Například několik tenkých zlatých řetízků různé délky může vytvořit elegantní kombinaci, která bude neopakovatelná. Stejně tak vrstvení náramků a prstenů různých designů a materiálů může přidat na zajímavosti vašemu jinak všednímu outfitu. Zkoušejte si různé kombinace před zrcadlem – při pohledu do něj zjistíte, kdy je vaše dílo dokonáno a dovedeno k dokonalosti!

Inspirujte se při výběru toho pravého šperku

Zdroj: autorský článek