V hlavní roli šperky! Které vynesla Audrey ve Snídani u Tiffanyho?

 

Film Snídaně u Tiffanyho byl uveden do kin v roce 1961 a publiku okamžitě učarovala stylová Holly Glightly v podání Audrey Hepburn. Tento dojemný příběh o dívce, která sní o tom, že jednou otevře svou vlastní modrou krabičku Tiffany, se stal ikonou pro milovníky módy i drahých šperků. A v okamžiku, kdy se Audrey objevila před výlohou v malých černých z dílny Givenchy, slunečních brýlích Chanel s croissantem a kávou v ruce... zrodila se tak i modla všech kosmopolitních žen. Co nás však nyní zajímá na tomto kultovním filmovém okamžiku nejvíce, je perlový náhrdelník s úchvatným diamantem, který měla kolem krku. 

Tento skvost je totiž jedním z nejdražších a nejvěhlasnějších šperků, které se kdy na stříbrném plátně objevily. Jmenuje se Rhapsody a jeho dnešní odhadovaná cena je na 3 500 000 dolarů - tedy přibližně 75 145 000 Kč. Stvořil ho Francouz narozený v Tunisku Roger Scemama, který spolupracoval s mnohými prestižními značkami jako Dior či YSL.  

Jaká byla Audrey Hepburn? Ptáme se svět, když se o ní chystá seriál.

elle.cz

Audrey Hepburn

 

Fascinující může být, že ačkoliv Audrey ve filmu mnohokrát proklamuje svou lásku ke značce Tiffany, a dokonce spí s maskou na oči v populární barvě, která tento šperkařský dům charakterizuje, ve filmu nikdy žádný klenot s jejich dílny nevynesla. Nejblíže k tomu byla při promo akci k filmu, nedlouho po natočení úvodní sekvence, kdy měla kolem krknu nádherný žlutý 128.54 karátový diamant z dílny Jeana Schlumbergera. Na vteřinu ho můžete spatřil i ve filmu, když Holly se svým sousedem zavítají do klenotnictví.  

Fakt, že Audrey na sobě ve filmu ani jednou neměla šperky Tiffany je však irelevantní, protože se jí povedlo stvořit doslova kult či sektu a obchod Tiffany v New Yorku se stal doslova turistickou senzací, kterou nyní ještě umocnila éra Instagramu. A co více, styl Holly je náboženstvím všech módních nadšenců. Až si příště obléknete oversized tmavé brýle, malé černé a budete si stýskat, že vám chybí 75 145 000 korun, abyste si ozdobila krk klenotem jako z filmu, nahlédněte do naší galerie, kde jsme pro vás připravili cenově dostupné šperky ala Breakfast at Tiffany's.  

Prohlédněte si klenoty inspirované Breakfast at Tiffany's:

JAKÝ ŠPERK SI LETOS POŘÍDIT? JAKO DÍVKA S PERLOU

elle.cz