Klára Issová jako tvář nové české It-Bag z dílny .about leather.

Tématem letošního Designbloku, kterým je Vášeň, se nechala inspirovat česká designérka Barbora Musilová, která tvoří kožené doplňky od roku 2018 pod značkou .about leather. V její práci se snoubí láska k minimalismu, řemeslu a nadčasovost. Portfolio minimalistických kožených doplňků letos na podzim doplní hříšná kolekce s názvem .be sinful. Lesklé černé kabelky a ledvinky z černé kůže s lesklou úpravou jsou pro Barboru určitým vybočením k eleganci, která zákaznicím nabídne večerní kabelku, která je zároveň efektním doplňkem.

K tvorbě Barbora přizvala lokální šperkařku Veroniku Ďuricovou alias Dick Wolf, která lesklou temnou imitaci krokodýlí kůže dozdobila tepanými kříži. Minisérie doplňků zahrnuje pouze jednu kabelku a jednu ledvinku, nic víc není třeba. Barbora Musilová si zakládá na minimalismu, kvalitním provedení, ale také na tom, aby její kolekce v rámci módního koloběhu dávaly smysl a byly udržitelné.

„V případě nové kolekce jsem si chtěla zkusit svoje kabelky a ledvinky posunout novým směrem. Skvěle mi k tomu pasovala vášeň jako téma letošního Designbloku. Vznikla tak pro mě na první pohled netypická kolekce. Charakterizuje ji hříšnost, černá kůže a tepané kříže. I tak jsem ale chtěla, aby se jednalo o dobře nositelné kousky, které svým majitelkám budou v šatníku dělat radost opravdu dlouho,“ popisuje kreativní proces za vznikem nové kolekce designérka.

 

Klára Issová pro .about leather.
Info ikona

 

Tváří kampaně .be sinful. se stala herečka Klára Issová. Po boku předcházejících kolekcí stály například Eliška Křenková nebo Jenovéfa Boková, návrhářka tak zůstává jednou nohou ve své bývalé profesi ve filmovém průmyslu. Jak Kláře Issové nová hříšná kolekce sluší, se můžete podívat na fotografiích, které zachytila Lucie Vysloužilová v interiéru Nové scény Národního divadla:

 

Nová kolekce bude poprvé k vidění na letošním Designbloku, který, doufejme, proběhne od 7. do 11. října v
historickém prostoru Gabriel Loci nedaleko Kinského zahrady na Praze 5. Kabelka a ledvinka .be sinful. budou k dostání pouze na objednávku.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA