Síla perel

Legenda praví, že perly vznikají ze slz antických bohů, které spadaly do moře. Lidé po staletí věřili, že něco tak nádherného může být jen výtvorem nadpozemských sil. My máme ovšem Google a už na základní škole biologii, takže moc dobře víme, že jsou dílem měkkýšů. Jde tedy o ryze přírodní produkt a podle toho je třeba se k nim chovat. Máte-li náhrdelník ze sladkovodních (či mořských) perel, pak vlastníte šperk, který se hodí pro každou příležitost. Ale pozor. Perly nemají rády přílišné nošení. Jsou dílem vody, hodně jí obsahují a mají tendenci ji i ztrácet. Potom se přestanou lesknout a ztratí na kráse. Ve šperkovnici je uchovávejte odděleně od ostatních skvostů a nejlépe v sametovém sáčku, aby jim doopravdy nic neublížilo. Jsou totiž měkké, i když se to třeba nezdá.


do_clanku

Jejich síle podlehl v posledních letech i kosmetický průmysl. Nejeden krém se pyšní tím, že obsahuje extrakt z perel. Jak už jsme si řekli, jde o přírodní ingredienci, která nemůže uškodit. Naopak jejich regenerační a hydratační účinek je dnes už nesporný. Přišlo se také na to, že díky extraktu z perel pleť lépe vstřebává minerály. Jsou to vlastně zrnka písku obalená vápníkem a perletí. Pro kosmetické účely se pěstují uměle ústřice Sanakalu a těm trvá až pět let, než vytvoří perlu o velikosti 3 mm.

Pokud chcete na vlastní kůži pocítit magickou sílu perel, zajděte na stránky http://vanoce.elle.cz/. Tam můžete vyhrát luxusní kosmetiku SPA Exclusive s perlami a růží od Manufaktury. Stačí odpovědět správně na soutěžní otázku, a máte výhru na dosah.

na_konec_clanku

EBC promo