#ELLEnews: co hýbe světem módy a designu

Co si rozhodně nenechat ujít v sezoně podzim a zima 2019? Následujte naše novinky a zůstaňte v obraze. Připravili jsme pro vás přehled toho nejlepšího, co se za posledních pár dnů ve světě módy stalo. Jen čtěte dál…

Montblanc

V Pařiži byla odhalena nová kolekce (Montblanc M) RED

Luxusní limitovaná řada psacích per a kufrů (Montblanc M) RED vznikla ve spolupráci s organizací RED s cílem bojovat proti AIDS. Linie je pokračováním kolekce, kterou slavná značka odhalila již loni. Touto spoluprací se Montblanc usiluje o zvýšení povědomí o této závažné nemoci. Z každého pera či kufru proto značka věnuje 5 eur na podporu programu v subsaharske Africe. Tato částka pokryje více než 25 dní život zachraňující léčby. 

cara
Antipearle

Šperkařská značka Antipearle má novou kolekci

Kolekce Ailes de Mer (francouzsky Křídla moře) vznikala stejně jako nedávná řada Foam na Azorských ostrovech. Duch Atlantiku se do ní otiskl jako lastury do písku. Křídla moře nejsou jen symbolem něhy a nevinnosti, ale hlavně svobody a života respektujícího čistě vlastní hranice. Prýští z nich sebevědomí a síla, ale také láska k životu a vyrovnanost. A my se zamilovali! Gratulace designérce Markétě Dlouhé Márové! 

cara
Diesel x Coco-Cola

Diesel a Coca-Cola spojily síly

Obě značky si uvědomují, že v nápojovém a módním průmyslu hrají důležitou roli inovátorů, která se odráží i v produktech uváděných na trh. The (Re)Collection je unikátní capsule kolekce pracující s recyklovanými materiály, jakými jsou recyklovaný PET z plastových lahví nebo recyklovaná bavlna. Cílem této spolupráce je zvýšení povědomí o významu recyklace a podpora recyklace v celosvětovém měřítku. Vznikly neotřelé a moderní kreace ve stylu Diesel Casualwear v kombinaci s ikonickými prvky brandingu značky Coca-Cola. Všechny originální kousky jsou tvořeny vlákny vyrobenými z použitého plastu.

 

cara
Tereza Rosalie Kladošová

Tereza Rosalie Kladošová osnila na Designbloku

Prales, útěk do přírody, zpomalení – Coloring of species. Designérka Tereza Rosalie Kladošová představila na slavnostním zahájení 21. ročníku mezinárodního festivalu Designblok svou novou kolekci, jež oslavuje přírodu a odlehčenou formou reaguje na aktuální světové dění. Symbolický název kolekce Coloring of species odkazuje na píseň Coloring of pigeons, kterou hudební duo The Knife složilo pro operu Tomorrow, In A Year, inspirovanou Darwinovou evoluční teorií. Jednotlivými modely prostupuje divokost a nespoutanost džungle v podobě obrazů z vlny, na nichž se objevují motivy tropické fauny a flóry.

EBC promo