Extravagantní a hlavně svá! Seznamte se s Dominikou Kozákovou

Text: Josefína Joštová  Foto: Iurii Ladutko

 

Pro koho navrhujete své kolekce?

Pro mladší, novou generaci. Je extravagantní, odvázaná a neřeší, jestli je něco pro kluky, nebo pro holky. Myslím, že člověk, který nosí moje věci, musí mít sebevědomí, být osobnost a musí se mu líbit, kdo jsem já a filozofie mojí značky.

Odkud jste čerpala inspiraci při vytváření SS 2020 kolekce Fading Spells?

Inspirovala jsem se svými nočními můrami z dětství. Hodně jsem na ně trpěla, docházela jsem kvůli tomu i na terapie. Dnes si řikám, že to bylo svým způsobem neuvěřitelně magické a že by mi teď nevadilo se občas do nějaké pohádkové říše zatoulat.

Tuto kolekci jste na podzim nepředstavila na klasickém catwalku, ale uspořádala jste party, proč?

Byl to splněný sen. Hodně lidí mi říká, že při pohledu na moje oblečení si vybaví outfity na party, takže představit kolekci v klubu Swim bylo super. Prostory Swimu pak byly ještě něčím navíc.

Co pro vás znamenají účasti na pražském fashion weeku?

Vyjadřují prestiž. Začala jsem na soutěži Van Graaf Junior Talent a od té doby vytvářím kolekci každou sezonu. Je to pro mě hnací pohon, nutí mě to se vyvíjet. Všímají si mě díky tomu i v zahraničí – teď například hostuji na fashion weeku v Budapešti, spolupracovala jsem s Vogue Italia atd.

Kolik lidí stojí za značkou Dominika Kozáková?

Dominika Kozáková. Samozřejmě mám lidi, kteří mi před fashion weekem pomáhají, ať už s prezentací nebo s šitím. Velmi mi pomáhá můj grafik Svatopluk Ručka, který se vždy postará o nejkrásnější vizuál, pozvánku a grafiku. Zaměstnance však žádné nemám, snažím se vše zvládat sama. Ale byl by to asi krok správným směrem, kdybych si sehnala někoho, kdo by mi pomáhal a dal mi tak prostor věnovat se víc té kreativní stránce. 

Jak se to dá všechno zvládnout?

Sama nevím.

Jakého cíle byste chtěla v módním světě dosáhnout?

Já ani nevím, jestli mám nějaký konkrétní cíl. Samozřejmě se chci posouvat, ale nevím, kam až chci zajít. Nevím, jestli chci být malá značka, zda se chci nějak rozšiřovat, prostě uvidíme. Do mého života neustále přicházejí nové příležitosti a možnosti, takové, o kterých  se mi ani nesnilo, tak si radši žádný specifický cíl nedávám.

Na co se můžeme těšit tento rok? 

Budu mít jak přehlídku na catwalku, tak party ve spolupráci s Magnum. Takže si každý přijde na své. V rámci party bych ráda uspořádala i svůj první pop-up shop, kde bude možné zakoupit například kabelky nebo přívěsky.

Kde si můžeme zakoupit vaše produkty?  

Zatím bohužel nemám vlastní e-shop, ale pár produktů najdete v letenském obchodě Jakoby. Nebo mi napište na Instagramu.

Nejnovější kolekci Dominiky Kozákové můžete zhlédnout na květnovém Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

EBC promo