Fenomén Versace: Cesta k úspěchu v doprovodu hvězd

Versace patří od devadesátých let mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější módní značky světa, stejně jako mnoho jiných ikonických módních domů. Bývalé italské impérium, které od roku 2018 vlastní Capri Holding Limited, si však udrželo svou oblíbenost i přes neshody ve vedení i pokles prodeje a dodnes patří mezi hlavní diktátory trendů. Co za tím stojí? 

Úspěch značky založenou Gianni Versacem je již od dob nezapomenutelných modelů plných vzorů, barev a zlata spojován především se supermodelkami a slavnými osobnostmi. Snad nikdo nezapomene na pekelně odvážné černé šaty, které vynesla herečka Elizabeth Hurley či divoké zelené šaty, které na sebe oblékla zpěvačka Jennifer Lopez. Celebrity spojované s legendárními róbami Versace se od této značky nikdy neodvrátily a nevypadá to, že by měl v blízké budoucnosti nastat nečekaný zvrat. To je výrazný znak moci této luxusní společnosti, která slavným zaručila více než jeden moment na výsluní a zápis do módních biblí.

 

Liz Hurley

 

Reklama od největších hvězd současnosti

Možnou nesmrtelnost tomuto módnímu domu zaručuje také skutečnost, že ikonické vintage šaty Versace patří mezi nejoblíbenější kousky osobností, které nyní diktují módní trendy a mají vliv na miliony lidí. Dnes je velmi důležité, aby šaty byly výrazné kvůli fotografiím a zapamatelnosti v záplavě tisíců modelů.

Proto právě Versace patří mezi ty takzvané TOP značky. Svou oblíbenost si pomyslné dítě zesnulého Versaceho vysloužilo také díky své odvážnosti. Celebrity rády ukazují svá vysportovaná, štíhlá či bujná těla, což nezaměnitelné modely Versace jednoznačně umožňují.

 

Jenifer Lopez

 

Reinkarnace ikonických šatů

Své přednosti v luxusní černé bandážové róbě z roku 1992 předvedla zpěvačka Dua Lipa na letošním předávání cen Grammy, kde si tato značka vysloužila ještě další zajímavý moment. Dua Lipa a zpěvačka Megan Thee Stallion vzdaly svým vystoupením ve stejných šatech od Versace hold zpěvačkám Mariah Carey a Whitney Houston.

Ty se totiž na Grammy v roce 1998 objevily ve stejných mini šatech od Very Wang. K výstupu hudebních ikon nového století se připojila i samotná Donatella, která dnes slaví své sedmašedesáté narozeniny. Reinkarnace ikonických šatů nikdy nezklame a u Versace to podle nynější oblíbenosti platí hned dvakrát. Jak je vidno, z úspěchů minulých let lze těžit dlouhé roky.

 

Zdroj: ELLE.com, Wikipedie Commons, CNN