5 trendy plavek léta: Regencycore, print i devadesátkový minimalismus

Plavky jako šperk

Šperky jsou nutností, ale na pláži pro vaše náchylné klenoty prostor není. Tento trend situaci usnadňuje, protože lesk a šarm jsou v plavkách již zabudovány. Je to takové dva v jednom, kterému lze jen těžko odolat. Až se po takových plavkách budete poohlížet, pátrejte po připevněných řetízcích, zabudovaných proužcích a dalších lesklých drobnostech, abyste se mohly třpytit na slunci a nemusely se bát, že něco ztratíte nebo zničíte. Plavky s hravými aplikacemi nabízí Calzedonia, Michael Kors nebo například Stella McCartney.

Michael Kors

 

„It's complicated“

Varování: vedlejším efektem nošení komplikovaných střihů může být zrovna tak nesouměrné opálení! Ale přece byste na komplikované plavky kvůli tomu nezanevřely. V letošní letní sezoně se s nimi setkáte u mnoha značek, které hranice nositelnosti posouvají zas o pár šňůrek dál. Některé značky jdou dokonce tak daleko, že jednotlivé plavkové díly vrství. Ano, je to nepraktické. Do tropů se to sice nehodí, ale je to tuze lákavé!

Ottolinger

 

Devadesátkový minimalismus

Může to vypadat, že o návratu 90. let hovoříme od chvíle, kdy pominuly. Něco na tom pravdy bude. Minimalistické tvary, čisté linie a jednolité barvy jsou v módě obecně klasikou, ale v plavkách jsou obzvlášť lichotivé. Letos bude zejména obrovská poptávka po nízkém střihu z 90. let, plně zakrývajícím spodním dílu, ale i po sportovních siluetách a prvcích. Skromnost je in, tak proč si nedopřát cestu o pár dekád zpět!

CHANEL

 

Sláva printu

Na své si přijdou i ti, kteří si na jemnou estetiku nepotrpí, vrací se totiž v celé své kráse a rozmanitosti maximalismus. Hravé potisky, zvířecí vzory, to vše bude letos k vidění. V nadcházející sezóně se objevují tropické, botanické a exotické potisky s jasnými tyrkysovými a korálovými vzory, netradiční motivy i nová pojetí dobře známých kombinací. Ať už na pláži, u jezera nebo u bazénu, odvážný vzor určitě vynikne. 

Saint Laurent

 

Regency core

Je všude – od módy po doplňky, od vlasů až po boty. A nyní i na plavkách. Fenomén regency core, jehož popularitu rozdmýchal seriál Bridgerton, navazuje na loňský trend coquette a posedlost ultra-ženskou estetikou. K překvapení všech bude pokračovat i v létě. Připravte se na mašle, růžovou, volánky a řasení. Poohlédněte se po plavkách, které mají to vše a ideálně najednou!

Anna Sui
5 plavkových trendů léta 2024: Inspirujte se při výběru těch svých

Zdroj: ELLE.com, Launchmetrics / Spotlight