Jak káže módní přikázání minimalismu

 

Sofistikované, elegantní tvary, variabilita, skromný výběr barev a naprosté minimum oblečení ve skříni... Klíčem k tomuto stylu není nic jiného než jednoduchost. Pokud jste v této oblasti nováčkem, naučíme vás, jakými zásadami se řídit. Jestliže už víte jak na to, nechte se inspirovat. 

Základní instinkt 

Pokud jste se rozhodla stát se minimalistkou, vy i váš šatník byste měly mít jeden společný cíl: vrátit se k základům. Perfektně střižené sako, černé a modré džíny, elegantní košile, kvalitní svetr, trenčkot, kotníkové boty, bílé tenisky... to jsou kousky, které by vám neměly chybět a do kterých byste se neměla bát investovat i větší částky, protože nikdy nevyjdou z módy a můžete je nosit dokonce věků. Navíc jsou opravdu univerzální a můžete je kombinovat mezi sebou. 

Tvarosloví 

Co se týče výběru siluety, volte áčkové a rovné střihy, které budou lichotit vaší figuře a nebudou na sebe přivolávat nadměrnou pozornost. Vždy si však můžete vybrat jeden dominantní kousek, který celý look ozvláštní. Ovšem při jeho výběru se řiďte zásadou, že ne všechny aktuální trendy vám musí nutně slušet. A méně je někdy více. To by vlastně měla být vaše mantra po celou dobu.  

Barevná škála 

Existuje zažitá představa o minimalismu, že pokud si zvolíte tuto cestu, musíte se zbavit barev.  Omyl.  Samozřejmě, jestliže svůj šatník vybavíte neutrálními a zemitými odstíny, pravděpodobně bude jednodušší se v něm ihned zorientovat a všechny kousky k sobě budou ladit, ale není to nutností. Máte-li ráda fuchsiovou či trávově zelenou, kombinujte je s jednodušším podkladem či vyzkoušejtetón v tónu

Foto: Paulie Eberwein @paulieeberwein

Modelka: Maxie Elizabeth @maxie_elizabeth

Styling: Lisa Lohmann @Limaloma

Make Up & Hair: Victoria Plekhanova, Die Kunst @diekunst

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA