Jim Jarmusch natočil krátký film pro Saint Laurent

 

Tento devíti minutový počin představuje kolekci léto 2021 a jeho příběh je jednoduchý. Vidíme Julianne Moore a Chloë Sevigny jak hledají Charlotte Gainsbourg v okamžiku, kdy se soirée pomalu chýlí ke konci. V průběhu se k nim připojuje i Indya Moore. Každá z žen několikrát změní outfit a je jim servírována voda číšníkem, kterého hraje herec a model Leo Reilly syn Johna C. Reillyho. Na snímku “French Water” se podílel i kreativní ředitel YSL Anthony Vaccarello.  

“Večírek je u konce. Osamocený číšník sleduje hosty, jak hledají Charlotte. Ozvěny jejich šepotu se násobí,” píše se v tiskové zprávě. “Anthony Vaccarello zvolil Jima Jarmusche, aby zorchestroval zasněný, surrealistický balet podle vlastních pravidel. Tajemná, nepolapitelná Charlotte se stále objevuje a vzápětí zase mizí a vytváří tak zamotanou časovou smyčku, která se vytrácí do nekonečna...” 

 

 

V prosinci Saint Laurent představil osmi minutový film “Summer of ’21” režírovaný Gasparem Noé, ve kterém si zahrála Charlotte Rampling. Noého první počin pro YSL se jmenoval “Lux Æterna” a měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes v roce 2019.  

 

Muzeum věnované módní ikoně YSL vám vezme dech

elle.cz