REKLAMA

Kateřina Geislerová ve videoklipu Johna Legenda "Bigger Love“

REKLAMA

Návrhářka Kateřina Geislerová se na počátku nouzového stavu ve spojitosti s pandemií koronaviru mezi prvními pustila do charitativního šití roušek, do kterého se postupně zapojily tisíce lidí, a které z České republiky udělalo celosvětový fenomén. Kateřina společně se svým dvorním make-up artistou a kamarádem Pavlem Kortanem pomohli se zapojením dílen po celé republice, externích švadlenek a dobrovolníků zorganizovat výrobu více než 40 tisíc roušek, které pak distribuovali do nemocnic, porodnic, domů pro seniory, restaurací, školek i lidem, kteří si roušky sami ušít nemohli. Někteří zdravotníci i lidé si roušky vyzvedávali v návrhářčině showroomu na Praze 1, a aby se eliminoval vzájemný kontakt, balíčky s rouškami se předávaly házením z okna.

Jejich snaha co nejvíce pomoci a neúnavně poskytovat chybějící roušky potřebným zaujala produkční společnost, která v době karantény připravovala hudební videoklip k nové skladbě Johna Legenda, Bigger Love. Chytlavá píseň oslavuje ty, kteří se během pandemie snaží šířit lásku a naději, rozdávají radost a pomáhají ostatním. Pro online magazínu People John Legend uvedl:„Všichni používáme technologie k tomu, abychom zůstali ve spojení a hledáme kreativní způsoby, jak se se situací vypořádat. Chtěli jsme, aby toto video bylo takovým velkým hudebním objetím pro lidi na celém světě, kteří hledají cestu, jak zůstat v kontaktu se svými rodinami, jak pomoci svým sousedům a přitom si najít čas pro potřebnou taneční přestávku navzdory bláznivým okolnostem, ve kterých se nyní nacházíme.“    

Videoklip, složený z videí natočených na mobil, ukazuje lidi z různých zemí šesti kontinentů, kteří se najednou ocitli v sociální izolaci od svých rodin a přátel. Kateřina Geislerová je ve stopáži zachycena ve svém showroomu společně s Pavlem Kortanem tak, jak pro ně bylo po několik týdnů typické – za šicím strojem vyrábějící roušky a následně je házející lidem z okna. „Produkční společnost Milk & Honey Films, která se za Českou republiku podílela na globální tvorbě videoklipu Johna Legenda, oslovila několik lokálních institucí a lidí, kteří pomáhají zcela nezištně ostatním. Kateřinu Geislerovou a Pavla Kortana jsme vybrali proto, že udělali obrovský kus práce a měli za sebou silný příběh. Vše muselo probíhat v souladu se striktními opatřeními vlády o ochraně zdraví. Proto si každý točil videa sám na základě poskytnutého zadání. Česká republika se celosvětově proslavila šitím roušek, proto jsem ráda, že nás Katka s Pavlem v tomto ohledu mohli reprezentovat,“dodává Monika Soukup, výkonná producentka Milk & Honey Films.   

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA