REKLAMA

Liběna Rochová představila kolekci MEI

REKLAMA

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je největší módní událostí v České republice. Po vzoru světových týdnů módy přináší každoročně to nejlepší, co tuzemská oděvní scéna nabízí. V jeho závěru letos představila Liběna Rochová svoji limitovanou kolekci MEI.

Jak název napovídá, staly se hlavní studnicí inspirace pro tuto novou kolekci autorčiny zážitky z cest do Japonska. Slovo MEI znamená život a idea života plného krásných okamžiků prostupuje také všechny modely. Jsou vyrobeny z exkluzivních látek a mají velkorysou formu a náročné střihové řešení s velkým podílem ruční práce. Modely budou na oděvní performance zahalené do objektů inspirovaných  kimonem s výrazným kaligraficky ztvárněním slov MEI Navzdory výrazně uměleckému pojetí objekty skrývají  nositelné kousky vhodné pro každou noblesní milovnici české módy. Všechny modely ctí látku a vychází z její paměti. 

Liběna Rochová

Kolekce se skládá z osmi modelů – najdeme v ní večerní pláště, společenské a večerní šaty z luxusních materiálů, jako je bavlněný duchesse, hedvábný double duchesse, hedvábný satén, žoržet nebo šifon v černé barvě a odstínu pink. Černé večerní kabáty na první pohled zaujmou zajímavou střihovou formou. Nápadité jsou i malé černé, jejichž střih zachovává velkorysost i jednoduchost zároveň. 

Ve velkých večerních v barvě magenta zazáří jejich majitelka i při těch nejslavnostnějších příležitostech. Jednoduché ale nápadité detaily podtrhují exkluzivní splývavou látku. Velmi jasně definovatelný je u tohoto modelu japonský odkaz. Součástí kolekce je také druhá jednoduchá dlouhá róba zvýrazněná velkým šperkem ze silikonu. 

Důležitým elementem všech autorských kolekcí Liběny Rochové je jejich spárování s doplňky. V případě MEI se jedná o obuv, kterou navrhla a zrealizovala Pavla Podsedníková. 

Tvůrčí myšlenku jedinečné mini kolekce bude autorka nadále rozvíjet.

Koncept MEI by se měl stát základem limitované kolekce pro sezonu podzim a zima 2019/2020. Kolekce je reminiscencí na mé zážitky z japonských cest.

„Volnou inspirací k ní byla výstava Other Kind of Work v 21_22 Design Sight v Tokiu. Při příležitosti jejího uvedení bych ráda poděkovala Filipu Suchomelovi, který mi pomohl hledat a nalézt ten správný název, který odráží podstatu nových modelů,“ říká Liběna Rochová.

Realizace kolekce: Pavel Vlasák s týmem krejčových

Návrh a realizace obuvi: Pavla Podsedníková

Koncept: Liběna Rochová

Choreografie: Markéta Jandová

Asistentka choreografky: Aneta Jochimová

Bubny: Jan Kasal

Elektronická hudba: Martin Tvrdý

Zvuk: Pavel Koloros

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA