Mercedes-Benz Prague Fashion Week slučuje dvě sezony do jedné

Vzhledem k aktuální situaci a k jednotlivým bezpečnostním opatřením se organizátoři Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku rozhodli o sloučení jarní a podzimní edice do jedné, a to v termínu od 4. do 11. září 2020. 

Návrháři tak mohou návštěvníkům prezentovat kolekci FW20 formou see-now-buy-now, nebo si zvolit tradiční model a uvést kolekci SS21.

„Rozhodnutí, s jakou kolekcí se chtějí na zářijové edici návrháři prezentovat, necháváme tentokrát zcela na jejich uvážení. Chceme lokální návrháře, jejich tvorbu a módní průmysl maximálně podpořit. Naším cílem je zachovat původní skladbu programu, a tu doplnit i o další nové prezentace. Zachován zůstane také koncept dvou přehlídkových stage: Mercedes-Benz stage a Zalando stage a rovněž soutěž pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent,“ říká Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Projekt se uskuteční v unikátních prostorách kláštera sv. Gabriela v Praze 5. Kompletní program bude zveřejněn na webových stránkách akce nejpozději do konce června 2020. Prodej vstupenek na zářijovou edici se spustí rovněž v červnu. Peníze za vstupenky zakoupené v předprodeji v rámci březnové edice budou prostřednictvím portálu www.goout.net vráceny. Aktualizována bude také distribuce pozvánek.