LOOKBOOK MARTINA KOHOUTA V ODSTÍNU ULTRAMARÍNOVÉ MODŘI

 

O Martinově sobotní přehlídce bylo sepsáno již mnoho. Na první velkou samostatnou show padaly oslavné zmínky ze všech stran a neuvěřitelná lokace pokrytá velkoformátovými malbami zaplavila na chvíli nejedno médium. Mohli jste si například přečíst i reportáž přímo z módního mola, z pera návrhářovy modelky a múzy, která jeho přehlídky nedokáže přirovnat k žádným jiným. Jsou zkrátka jiné, a to je fakt. ‚‚Být modelka na přehlídkách Martina Kohouta není to samé, jako jít přehlídku pro jiné návrháře. Stáváte se součástí příběhu, který Martin vypráví, nejste pouhé chodící ramínko na oděv,‘‘ svěřila se nám a podotkla, že Martinova sobotní přehlídka byla docela jiná než ty, na které jsme zvyklí i my přihlížející. Na jednom místě se zde totiž snoubil nesmírný talent, píle a pokora a čirá radost z tvorby a možnosti vyjádření.

 

Račte si prohlédnout lookbook nejnovější kolekce Martina Kohouta:

Že jste se této podívané nezúčastnili? Nezoufejte. Vracíme se se střípky z přehlídky v podobě exkluzivního lookbooku kolekce, kterou minulý víkend Martin Kohout v celé své kráse představil. Prohlédněte si jednotlivé looky a jejich detaily hezky zblízka tak, jako kdybyste na přehlídce skutečně byli. A věnujte při tom pozornost zkoumání skulpturálních forem, šíře materiálů a použití netradičních fragmentů, jako je umělé kvítí či staré záclony. Sledujte i variabilitu barevné škály oscilující mezi modrou, růžovou a bílou, zakončenou černým lookem, který vynesla na molo právě Martinova múza Anna. A pokud vám lookbook přece jen k plnému prožití zážitku z Martinovy přehlídky nepostačí, můžete zhlédnout livestream přehlídky, který jsme exkluzivně na ELLE.cz ve spolupráci s návrhářem zaznamenávali.

Martin Kohout
Mohlo by se vám líbit

Martin Kohout: Netradiční cesta na vrchol české módy

Návrháře Martina Kohouta netřeba představovat. Jaký je jeho příběh cesty módním světem a jaká byla jeho první samostatná show? O tom čtěte v exkluzivní reportáži přímo z přehlídkového mola.
elle.cz
Martin Kohout
Mohlo by se vám líbit

Inovace a kreativita v módě: Oblečení z hub či ovoce a boj o kvalitu

Budoucnost je už více než jasná – naplno odstartovala éra udržitelné módy. Důvodem je především rapidně se zhoršující ekologická situace, ale také etické otázky vztahující se hlavně k oblasti výroby a výrobní síly. Nejen David Attenborough tvrdí, že pokud se průmysl a starost o naši planetu rychle a efektivně nezmění, čeká nás ekologická zkáza. Jak s tímto faktem bojují módní značky a návrháři? Jaké inovace mají pomoci udržitelné módě? A je udržitelnost v rámci velkých módních značek a e-shopů vůbec možná?
elle.cz
Martin Kohout