Louis Vuitton Resort 2024: Futuristické baroko Nicolase Ghesquiéra

Louis Vuitton se se svou kolekcí Cruise 2024 vydává k břehům utajeného severoitalského ostrova na Lago Maggiore. Isola Bella, jak je mu přezdíváno, se stal dějištěm dalšího střípku ze skládačky módního mága Nicolase Ghesquièra. Louis Vuitton Cruise 2024 je další magickou výpravou do tajů bezbřehé inspirace. Kolekce je pojata jako příběh o výjimečnosti, mísí se v ní nesčetné vlivy a motivy. Odhaluje hybridní eleganci barokní opulence a neoprenu. Asi tak nějak by vypadalo futuristické baroko. Stejně jako Isola Bella, loď plující zelení mezi mýtem a realitou, nachází kreativní ředitel francouzského módního domu v tomto paradoxním pojetí novou rovnováhu současné ženskosti a ultraromantiky. Máte-li další otázky k této kapitole z hodin dějepisu, Nicolas Ghesquière je v roli historika se sklony k futuristickému smýšlení milerád zodpoví. 

Mohlo by se vám líbit

Dior Cruise 2024: Do nekonečna, do Mexika a ještě dál

Maria Grazia Chiuri se spolu s módním domem Dior vrací zpět na místo činu. Sbalila kufry a vydala se do Mexika, tam, kde před dávnými lety pod křídly domu kolekce odhalil samotný Christian Dior či Marc Bohan. Jak vypadá cesta do nekonečna a ještě dál podle kreativní ředitelky francouzského módního domu?
elle.cz

Lekce historie, kterou jste ve škole nebrali

Jako třpytivý přelud propůjčuje opulentní půvab Isola Bella scénografii svou barokní krásou a rozkvetlou flórou. Majestátní svěží barokní prostředí píše dějiny, které jste zřejmě ve škole nebrali, o to lákavější však je se o nich vzdělat. Jen sledujte siluety odrážející přechod od námořního k botanickému stylu! Zdobeny jsou hedvábím a flitrovými výšivkami, které napodobují šupiny a pohyb vodní hladiny. Na souši rozkvétají potisky a linie se stávají skulpturálními, zatímco kabelky píšou svůj postmoderní příběh, zahalené do nového monogramu nebo do barevných variací kůže. Teď už neříkejte, že jste o futuristickém baroku ještě neslyšeli.

Kolekce Louis Vuitton Cruise 2024

Zdroj: Autorský článek