REKLAMA

Nový muž jara 2022 aneb do čeho obléct svou drahou polovičku?

REKLAMA

 

Tempo pánské módy ubíhá ještě rychleji, než jsme si zvykli v případě dámských přehlídek. A proto ještě před skutečným propuknutím léta dává módní soukolí nahlédnout, jak bude vypadat pánský šatník letní sezóny roku příštího.

Do písečných odstínů zahalený nomád. Dost dobře otřepané specifikum z tiskové zprávy, jenže v případě pánských kolekcí jaro/léto 2022 se jedná o skutečnou atmosféru, kterou se tvůrci snažili ve svých přehlídkách navodit. Millennium Mills je opuštěný mlýn na mouku z 20. století ve West Silvertown na jižní straně přístavu Royal Victoria Dock, mezi Temžskou bariérou a výstavištěm ExCeL vedle nově postavené vesnice Britannia v Newhamu v Londýně. Tam se rozhodl odehrát svou postapokalyptickou scénu plnou písku a falešného obzoru Ricardo Tisci ve službách Burberry. Jeho návrat k dědictví značky trochu připomínal ohlédnutí se za svým působením u Givenchy. Muže obdaroval lineární krejčovinou s moderním twistem a modelům na hřbet, jako nezbytný doplněk, posadil modelky v sexy bikinách. Show vzbuzující pozdvižení byla jednou z nejsledovanějších.

 

Měkkou siluetu cestovatele odrážela i kolekce Hermés, která zkoumala různorodé prolínání odstínů na úkor křivek a grafickou hloubku jednotlivých celků. I kolekce Dior Homme, pod taktovkou excentrického Kima Jonese, pátrala po tom, jak dlouhé mohou být detailů zbavené střihy kabátů a sak. Uniformita zahalená do sladkých tónů cukrové vaty tak definuje nové pojetí pánské barevnosti. A převrácený pohled na pánskou krejčovinu nabídl ve své kolekci pro Louis Vuitton Virgil Abhol. Strukturálně nesourodé kusy s příměsí neonu, které ani v kompaktní siluetě nemusejí dávat smysl – to jsou kontury jedné z doposud nejkontroverznějších Louis Vuitton pánských kolekcí. Ač ji sami nerozumíme (neb vyznívá jako pouhý tvarový manýrismus), tleskáme proudu odvážné kreativity.  

 

A Raf Simons u Prady dokázal, jak sílí šedesátková silueta. Jeho muž je na příští léto zahalen do vintage střihů, k nimž přidává zvláštní příchuť velmi tradičního Prada šatníku. Stejně jako Nicolas Ghesquiére v případě cruise kolekce pro Louis Vuitton se vrací do minulosti, aby našel budoucnost.

Jisté je tak jedině to, že muži mají na výběr. Ať už se rozhodnou pro striktní styling podle Burberry, ten rozmanitý s příměsí street kultury z kolekce Louis Vuitton, nebo retro celky Rafa Simonse, mohou být každým dnem někým zcela jiným. A to je asi to nejcennější poslání ze všech kolekcí, které bude brzy rezonovat i v dámské módě. Schéma klasických dominujících trendů postupně opadá na úkor stále více diverzního stylu, který bude tak bohatý, jak portfolio značek, které nám jej překládá. Do čeho se zamilujete vy a váš drahý?  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA