Po včerejšku všichni chceme oblékat Pradu

Kdybychom však žili ve světě ideálním, oddávali bychom se sladkému eskapismu v tom nejnovějším, co italský módní dům nabízí. Když je ve světě reálném nejhůř, je to zejména umění, které nás konejší v těžkých časech. Možná za to mohlo smutné výročí připomínající, že válka na Ukrajině trvá již rok.Raf Simons a Miuccia Prada se jali v této kolekci zkoumat uniformy a jejich nositele. Skutečné uniformy, které nosí vojáci a zdravotní sestry v první linii, a rozhodli se ctít činy těch, kteří je denně oblékají. A tak se za zvuku něžné symfonie Johanna Strausse z roku 1866 „The Blue Danube“ na módním mole vystřídaly modelky oděné v khaki parkách, košilích s klopami, připomínající vojenský mundúr, nebo v dlouhých bílých šatech až podobných těm, které známe z nemocničního prostředí.

Kolekce Prada Ready to Wear Fall Winter 2023:

Krása ve své nejčistší podobě

Ovšem nebyla by to Prada, kdyby něco na první zdání nepříjemného a v jistém slova smyslu odpudivého neproměnila v krásné. Leitmotiv kolekce nazvané „Recycling Beauty“ doplnila o prvek lehkosti a naděje. Návštěvníci před show obdrželi pozvánku doplněnou o květ lilie utkané z bavlny, poskládané v japonské origami. Ty stejné lilie, ale i roztodivné drobné kvítky v kolekci zdobily sukně a doplňky nositelek. Objemné sukně áčkového střihu, miniskirts, ale i kabelky a boty byly zdobeny motivem nevinnosti a čistoty. Málokdo si při té podívané sám pro sebe v tichosti neřekl, že chce kousek Prady i ve svém šatníku...

Mohlo by se vám líbit

Kolekce Fendi Fall/Winter 2023 Kima Jonese se nesla v duchu Star Treku

Kim Jones se pod křídly Fendi vrací s další velkolepou podívanou. Představuje pohled na ženu futuristku, takovou, která je připravena odvrátit apokalypsu světa i propadnout melancholickému romantismu. Protože taková skutečná žena je vším mezi tím.
elle.cz

Zdroj: Autorský text