Princezna Diana: ikona věčného módního stylu

Princezna z Walesu se stala bezpochyby nejstylovější módní ikonou světa. A s hrdostí o ní můžeme mluvit jako o trendsetterce: jen si vzpomeňte na její cyklošortky doplněné velkými teniskami (dneska by se jim říkalo „ugly sneakers”), dokonalé pouzdrové šaty a stylové večerní róby, které s oblibou kopíruje i dnes zbytek britské monarchie. 

Za svůj život si prošla nesčetně proměnami, ale od první chvíle, kdy se objevila na veřejnosti, jí byl svět doslova fascinován. Dokázala být rozpustilá, romantická, veselá i smutná. V každém svém životním období však její modely dokazovaly, že je to žena s velkým šarmem a grácií. S rostoucí popularitou a oblíbeností u ní stoupalo i sebevědomí a na jejích outfitech je to v průběhu jejího života opravdu znát.  Říká se a možná o tom dnes už není pochyb, že v jejích stopách našlapuje i vévodkyně Kate. Snad její osud bude výrazně šťastnější… 

 

 

„Velmi rychle pochopila, že může šaty použít jako nástroj k tomu, aby odvyprávěla nějaký příběh, poslala zprávu či vyjádřila své postavení či názor v konkrétní situaci. Diana například velice nerada nenosila klobouk v přítomnosti dětí, aby je mohla kdykoliv obejmout, a šperky a doplňky používala k tomu, aby se v její přítomnosti cítily bezpečně a v pohodě,“ dodává Libby Thompson, kurátorka výstavy, která proběhla před několika lety v Kensingtonském paláci. 

ELLE
Info ikona

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo