Módní trendy: Módní stylistka prozradila největší hit letošního roku

Modrá je dobrá, aneb denim je nesmrtelný 

Klasický denim je nadčasovou záležitostí ve všech sezónách. Jestliže jste milovnice klasických džínů, nebo džínových kraťas, denimové sukně budou to pravé pro vás. „Sukně jsou za mě téma nejen v zimních měsících, ale také v letní sezóně. V letošním roce rozhodně žádná žena neudělá módní přešlap klasickou džínovou sukní. Může být i ozvláštněná kapsami – tzv. kapsáčová sukně. Z mého stylistického hlediska by žena vždy měla správně vybírat především podle své postavy. Například u kapsáčové sukně by si měla dávat pozor na to, aby ji sukně zbytečně nerozšiřovala a tím ji nedělala nelichotivou postavu”, říká uznávaná česká módní stylistka Simona Pechal, která velkou část svého života působila v srdci módního světa, italském Miláně.

Nejkrásnější plavky 2023: Inspirujte se v naší galerii

elle.cz

Romantické sukně ze saténu

Stylistka dále doporučuje sáhnout také po sukních ze saténu, nebo hedvábí. Tímto kouskem rozhodně nic nezkazíte. Saténová sukně dodá každému vzhledu nádech jemné sofistikovanosti, ať už míříte ráno na farmářský trh, nebo na romantické rande. Saténová sukně v neutrálním odstínu se hodí téměř ke všemu, od halenek, obyčejných tílek až po crop topy. Sandálkami, či balerínkami celkový vzhled krásně podtrhnete svou eleganci a ladnost.

Sukně v asymetrickém střihu

Nudí vás klasické rovné střihy? Vsaďte na asymetrii! Z obyčejného looku rázem vytvoříte unikátní outfit, ve kterém budete zářit. Takový kousek, jako je asymetrická sukně, je sám o sobě tak ozvláštněný, že jej můžete jednoduše kombinovat s naprosto obyčejnými kousky. Ačkoliv si možná říkáte, že zbytek outfitu bude nudný, právě sukně v asymetrickém střihu dodá celkovému looku unikátní vzhled. Budete tudíž všechno, jen ne nudná!

Ty nejlepší sportovní i elegantní tenisky letní sezóny roku 2023

elle.cz

Jaké sukně ve vašem šatníku letos nesmí chybět?

Pokud jde o mé doporučení, rozhodně by neměla v šatníku chybět základní černá a denim sukně. Tyto kousky jsou dobře kombinovatelné a rozhodně je každá žena využije na více, než pouze na jednu sezónu”, říká stylistka. Zároveň dodává, že se nemusíte bát ani květinových vzorů. Přeci jen, květiny a veselé barvy k létu neodmyslitelně patří! Dejte prostor své kreativitě, nalaďte se na léto a vychutnejte si každý moment těchto horkých měsíců v perfektně padnoucí sukni!

Zdroje: Rozhovor se Simonou Pechal, Elle.com, Instyle.com

Trendy sukně na léto 2023

Simona Pechal

Již od útlého věku jsem měla vztah k módě, kdy jsem si jako malá holčička hrála na princezny v šatníku své babičky, nebo jsem stříhala látky a navrhovala oblečky na panenky. Od roku 2014 jsem měla tu čest studovat v Mecce módy, v Miláně, a to od Fashion designu, přes Personal shopping, až po Fashion Bussiness na Istituto Marangoni. Během svého působení jsem se účastnila několika světových fashion weeků. V tuto chvíli se převážně věnuji personal shoppingu, nebo kompletuji šatníky pro své klientky. Jako velké plus své práce vnímám tvoření šatníků na míru. Každá žena je originální proto si zaslouží svou speciální péči.

Simona Pechal