Must-have plavky letošní sezóny: In bude asymetrie i atletické střihy

Nesmrtelný minimalismus plavek

Pro někoho nuda, pro někoho naopak to, bez čeho si svůj styl nedokáže představit. Řeč je o minimalistických kouscích. Právě ty tvoří nadčasovou klasiku ve všech sezónních trendech – a u plavek je to stejné. Jednoduché linie, tvary a střihy, ať už u jednodílných nebo dvoudílných plavek, budou vždy prim. A ačkoliv léto v mnohých z nás evokuje barvy, různé vzory a struktury, s monochromaticky černými, bílými, nebo zemitými odstíny zabodujete taktéž.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Sbohem rovným střihům, volte asymetrické plavky

Patříte do skupiny žen, které obyčejným minimalismem lehce pohrdají a dávají přednost zábavnějším kouskům? Sáhněte po asymetrických plavkách! Odvázat se můžete jednoduše jen tím, že zvolíte vršek na pouze jedno rameno. A pokud máte chuť experimentovat trochu více, existuje mnoho variant plavek s různými prostřihy a šněrováním, které upoutají pozornost každého, kdo se na vás podívá. Navíc asymetrické střihy dokáží velmi dobře lichotit postavě, na které vytvoří krásný efekt. Jediné minus těchto střihů je ten, že se vám plavky na těle nejspíše nelichotivě opálí.

Vrstvení plavek? A proč ne?

Aktuálně velmi oblíbeným prostředkem jak dosáhnout opravdu originálního stylu v letní sezóně je plavky jednoduše navrstvit na sebe. Že vás tento způsob nošení plavek ještě nikdy nenapadl? Celoročně přeci vrstvíme různé druhy oblečení a plavky nemusí být výjimkou. Stačí jen sladit střih a barvy, které k sobě ladí – ať už v kontrastu, nebo podobností. A voilà! Nový plavkový design je na světě.

Nejlepší kabelky na léto 2023: Maxi i mini trendy pro stylové léto

elle.cz

Třpytky, lesk a vzory k plavkám zkrátka patří

Kdy jindy vynést třpytivé a vzorované kousky, než právě v létě? K horkým měsícům tyto modely zkrátka a jednoduše patří. V třpytivých a lesklých plavkách budete na rozpáleném slunci zářit ještě více, než kdy jindy. Bát se nemusíte ani výrazných vzorů, které přes rok moc nevyhledáváte – ať už sáhnete po proužcích, gepardích, nebo tropickýchvzorech, rozhodně neuděláte žádnou chybu. 

Ano sportovním plavkám

Sportovní a atletické střihy plavek by mnozí možná označili za nepříliš sexy a lichotivé. Avšak i tento styl si v letošní sezóně vybojoval své místo v top módních trendech. V těchto plavkách se sice pravděpodobně neopálíte tak, jak byste možná chtěla, na druhou stranu jsou však velmi funkční a praktické. Nemusíte v nich hlídat, aby vám náhodou někde nevykukovalo něco, co odhalit nechcete. Promyšlené detaily, jako jsou výrazné zipy, rovné střihy a závodní pruhy, dodají jednoduchému outfitu stylový sportovní šmrnc.

Zdroje: Womanandhome.com, Cosmopolitan.com, Elle.cz

Trendy plavky pro sezónu 2023