Vyspala se do růžova? To proto, že spí v hedvábí!

Hedvábí je přírodní materiál, který je známý svou jemností, leskem a hladkostí na dotek. Je vyroben z výměšků housenky bource morušového a jeho historie sahá tisíce let zpět do starověké Číny, o tom nás učili již v hodinách dějepisu. I dnes je však hedvábí stále považováno za jednu z nejluxusnějších tkanin, které si můžete dopřát. Ale to všechno, co umí! Pojďme si to tedy sečíst...

Únava, deprese, špatná pleť. Na vině může být spánek

elle.cz

Proč si ustlat v hedvábí?

Vrásky, vstup zakázán

Nikdo vrásky nechce, ale všechny to přece jen jednou čeká. A všichni je také jednou přijmeme. Ovšem spaním v hedvábí můžeme vrásky odvolat na dobu neurčitou. Hladkost a měkkost hedvábí totiž zabraňuje tření mezi pokožkou a povlečením a tím pomáhá předcházet vzniku nových vrásek. Méně tření rovná se méně vrásek – kdo by to byl řekl, že? Jednoduché. 

Probudím se a vlasy mám jako od kadeřníka

Znáte ty dny, kdy se ráno probudíte a nechápete, co se s vámi v noci dělo? Vlasy trčí do všech stran a vy nemáte tušení, jaké party se v noci zúčastnily. Bez vás. Díky hedvábí tento problém snadno vyřešíte. Hedvábí totiž ve vlasech udržuje vlhkost a ty se pak méně třepí a lámou. Navíc se nebudou tolik zamotávat a vy máte ráno pár minut k dobru díky snadnějšímu rozčesávání.

Jemné, řídké nebo baby vlasy: Ty nejlepší tipy, jak jim dodat objem

elle.cz

Přírodní termoregulace

Hedvábí je známé svou schopností udržovat teplotu těla. To znamená, že v létě si zachová chladnější teplotu a v zimě naopak zahřeje. Představte si, že v letních dnech zalehnete do materiálu, který vás osvěží...

Polštář pro alergiky

Hedvábí je přirozeně hypoalergenní materiál, což znamená, že je ideální pro alergiky a citlivou pokožku. Pokud trpíte alergiemi nebo ekzémem, spát v hedvábí může být skutečným požehnáním pro vaši pleť.

Luxusní pocit

Tak přesně ten vás čeká, když zalehnete do hedvábí. Tento pocit si můžete díky hedvábnému povlečení dopřávat každý večer. A po počáteční investici do kvalitního ložního prádla pak úplně zdarma.

Spánek jako pleťová žehlička Aneb jak se vyspat do krásy

elle.cz

Zdroj: Byrdie, Healthline