5 největších trendů nadcházející sezony, které nám daly fashion weeky

Go ultra big or go home

Ač je to k neuvěření, oversized siluety se ještě zvětšují. Ramena nabírají ještě větších rozměrů než kdy dříve. Pokud jste v této sezóně byli big, v té nadcházející budete ultra big. Na ženskosti však neztratíte, jen získáte. Jasné svědectví o tom podávají značky Marni, Carven nebo Issey Miyake, které se v této sezóně fashion weeků rozhodly prozkoumat meze ženského oděvu. Konají ve jménu business core a povyšují power dressing na novou úroveň. Až budete potřebovat dodat sebevědomí, nasaďte velká ramena a odvážně se postavte všem výzvám, které vás čekají.

Issey Miyake

 

Třásně, chmýří, móda hrou

Když móda potřebuje trochu hravé lehkosti, sahá po vtipu a nadsázce. Hravost pak promítá v netradičních materiálech a z nenositelného tvoří nositelné. V nadcházející sezóně si bere za své třásně a chmýří. Střapaté siluety uvidíme na mnoha frontách – vytasily se s nimi značky Rokh, Rabanne, Schiaparelli Alexander McQueen, v minulé sezóně střapaté modely do své kolekce pro dům Bottega Veneta zařadil také například Matthieu Blazy. Je jen na vás, zda přijmete pravidla a budete tuto hru také hrát. Nejsme objektivní, když říkáme, že zkusit to za to stojí!

Rokh

 

Kratší než krátké

Poté, co jsme zhlédli modely v kolekcích značek Acne Studios, Miu Miu, Isabel Marant, Max Mara a Stella McCartney, vyvstala nám na mysli jedna malicherná otázka. Jsou to jen kalhotky? A nebo se v příští sezóně kraťasy zkrátí natolik, že budou kratší než krátké? Ne že by se kolem odpovědi odvíjel celý náš vesmír, jistě jsou důležitější otázky, které v životě řešit. Jenomže nám to nedá spát. Ať už je to tak či onak, poselství je jasné: zkracujeme! Zatímco nahoře budeme přidávat a siluety zvětšovat, dole budeme ubírat. Pokud hledáte životní balanc, právě jste jej nalezli.

Stella McCartney

 

Work-life balance

U hledání rovnováhy ještě zůstaneme. Ta se totiž stala leitmotivem mnohých návrhářů, kteří konali v zájmu všeobecného dobra. Balanc se stal tématem kolekce Miu Miu, především tedy jejího runway stylingu, který obsahoval business core oděvy, messy vrstvení či odhalení toho, co obsahují kabelky nositelek. Že je náš život často o hledání zdravého balancu mezi prací a osobním životem, to přiznáváme. A ač neradi, rovnou dodáváme, že někdy to dokáže být pořádný chaos. Pokud vám deadliny nyní přerůstají přes hlavu, můžete se za ně později odměnit kabelkou tak velkou, že všechny vaše ambiciózní plány pojme. 

Miu Miu

 

Květiny (nejsou jen) pro romantičky

Ať už nabývají tvarů konkrétních, či se zhmotňují v abstraktních tvarech, květiny jsou v kurzu. A podmaní si i ty z nás, kdo se za romantiky nepovažují. Přinejmenším nám se podlomila kolena ve chvíli, kdy jsme zhlédli kolekce značek Akris, Valentino, Balmain nebo Alexander McQueen. Květinové vzory nebo aplikace budou velkým tématem a nám nezbývá než vám povědět – buďte připraveni! Květiny? Na jaře? Je to tak, Mirando...

Akris

Zdroj: W Magazine, Refinery29