Podle módních mol to jediné, co v šatníku potřebujeme, jsou kalhotky

V roce 2022 bylo spodní prádlo jako svrchní oděv doslova všudypřítomné. Všude, kde jste se po runwayích rozhlédli, bylo možné najít nějakou verzi spodního prádla povýšenou na vysoce módní záležitost. Po letech trendů bodycon, kdy značky jako Ottolinger nebo Mugler posouvaly limity přiléhavých siluet v každodenním oděvu, a nahých šatů, které po tom všem už trochu omrzely, se zdá být dalším logickým krokem to, o čem jsme se přesvědčili na vlastní oči: viditelné spodní prádlo.

Jak praví módní mola, bez kalhotek se letos neobejdeme

Navzdory tomu, že spodní prádlo jako svrchní oděv převládá v mainstreamové kultuře po celá desetiletí, je to v módním průmyslu stále relativně nová myšlenka. Proč ale právě v tuto chvíli móda koketuje s upnutými, odhalujícími siluetami? Historici se domnívají, že tento trend může být ve skutečnosti spojen s postpandemickým světem a odkazují na dvacátá léta 20. století, kdy se po pandemii chřipky v roce 1918 oblečení stalo lehčím a volnějším. Svobodnějším. Druhým vysvětlením může být prostý fakt, že módní trendy mají zkrátka cyklický charakter. Protože spodní prádlo vystavoval na odiv už Jean Paul Gaultier, když Madonnu opatřil podprsenkou se špičatými košíčky, tričkem zdobeným spodním prádlem se proslavila newyorská značka Vaquera.

V této sezóně je za vzestup trendu zodpovědná především značka Miu Miu je také částečně zodpovědná za oživení trendu. Na runwayi se objevily modelky s vrstvenými spodky, přičemž přes jejich silonky byly navrstveny zdobné kalhotky a z nichž vykukovaly zastrčené svršky. Dříve byste se nad něčím takovým možná pohoršovali a snažili se vše schovat. V případě Miu Miu jde však o uber cool záležitost připomínající nineties office estetiku. Není divu, je to právě Miu Miu, kdo je zodpovědný za vzestup mnoha runway trendů, v minulých sezónách měla značka na svědomí balletcore či zcivilnění sportovního stylu.

Piškoty, tylové sukně a návleky? Pozvěte balletcore do svého šatníku!

elle.cz

Jak se dostat do kalhotek

Zastrašila vás stylingová technika? Je to vše o proporcích a vrstvení. Vše, co potřebujete, je roztomilý pár spodního prádla, abyste to mohli vyzkoušet. Ultrakrátké kalhotky zřejmě letos uvidíme na mnoha frontách a je otázkou, kdy na tento trend začnou reagovat oděvní řetězce. Méně okázalého looku docílíte objemnými svetry a vrstvením bund a kabátů. A i když se může zdát zastrašující předvádět své spodní prádlo venku, vzpomeňte si na to, že tento trend oblékly například i Rosalia a Sydney Sweeney. Když si taková Kendall Jenner oblékla pár neprůhledných černých punčoch s kalhotkami, lodičkami se špičatou špičkou a volným černým svetrem, uchvátila tím hledáčky paparazzi fotografů. Více než cokoliv jiného, tento trend je o hravosti. Zvažte tedy, zda zas jednou chcete módu pojmout jako vtipné vyjádření vašeho já. Chcete kalhotky pozvat i do vašeho šatníku?

Zdroj: Imaxtree, The Zoe Report, Byrdie, Grazia, W Magazine

REKLAMA