How to style it: Bílá košile, základ každého šatníku

Nezbytný základní kus oblečení nabízí mnoho možností a způsobů, jak jej začlenit do různých outfitů. Umí být ležérní, vysoce elegantní i jen tak mimochodem cool. A nejlepší na takové bílé košili je, že je vhodná skutečně pro každou příležitost. Až příště zas nebudete vědět co na sebe, sáhněte po ní. A pokud jste to už udělali v tomto týdnu šestkrát, ukážeme vám, jak to po sedmé udělat trochu jinak. Zde je sedm způsobů, jak takovou bílou košili nosit:

1. Denim on denim 

Odvažte se zkombinovat bílou košili s denimem. A nezůstávejte přitom jen u klasického dua denimové kalhoty a bílá košile. Do šatníku raději pozvěte denim ve všech jeho podobách a osvojte si umění vrstvení. Vyzkoušejte sladit košili s denimovou bundou, kabátem či korzetem. Košile bude vždy vypadat v kontrastu s tímto materiálem skvěle.

2. Monochromatický look

Bílá je nadčasová. A padne zkrátka každému. Ne každý si však troufne na monochromatický bílý outfit. Vytvořte elegantní dojem tím, že zvolíte celý outfit v bílých odstínech. Bílá košile ve spojení s kalhotami nebo sukní v podobné barvě dodá vašemu stylu sofistikovanou harmonii. 

3. Košile navrch

Nejjednodušší způsob jak takovou bílou košili nosit, je obléknout ji navrch ve chvíli, kdy na sobě máte šaty s ramínky, tílko nebo cokoliv, co umožňuje vrstvení. Můžete ji jen tak přehodit přes ramena jako lehký svrchník, můžete využít rukávů a důmyslně ji uvázat tak, že bude působit jako doplněk. Oceníte, že ji máte, především ve chvíli, kdy se neplánovaně změní počasí. Tento styling je ideální pro večery na sklonku léta, kdy se ochlazuje. Mluvíme z vlastní zkušenosti!

10 kousků oblečení, které ve svém šatníku podle Francouzek potřebujete

elle.cz

4. Nebo snad dospod?

Přátelé, vrstvěte! S obyčejnou košilí dokážete divy, když víte jak na to. Experimentujte pomocí vrstvení – nosíte-li bílou košili s dlouhými rukávy, zkuste přes ni přehodit koženou bundu nebo lehký kabátek a rukávy nechte vykukovat. Vytvoříte tak moderní a stylový kontrast. Zrovna tak bude košile vypadat dobře pod korzetem z jiného materiálu či pod šaty.

5. Jako šaty

Sáhněte po bílé košili v pánském střihu – nebojte se zalovit v šatníku vašeho partnera a v případě, že se po košili bude později ptát, nasaďte výraz á la je ne sais quoi. Dostatečně dlouhá pánská košile poslouží jako dokonalá záchrana ve dnech, kdy skutečně nemáte náladu přemýšlet nad tím, co na sebe. Pánskému oversize střihu to sluší dohromady se sportovními teniskami, pokud se chcete stát součástí pánského klubu. Jestli se na oblékání na kluka necítíte, sáhněte po podpatcích. Je jen málo věcí, které jsou přitažlivější, než jeho košile v kombinaci se střevíčky. Androgynní, ale sofistikovaný vzhled, to je, oč tu běží.

6. Hra se siluetou

Tu samou pánskou košili oblékněte zapnutou napůl jako top, ale rukávy nechte volné. Odhalte ramena a rukávy použijte k uvázání uzlu na hrudníku. Z oversize košile je rázem sexy top. Stejně tak můžete košili obléknout standardně a spodní knoflíčky nechat rozepnuté. Oba dva cípy rozepnuté košile uchopte a uvažte uzel. Velkou košili tak zkrátíte na crop top. Rovněž sexy. Na košili je zkrátka nejlepší její variabilita. S jedním jediným kusem oblečení můžete střídat siluetu a v jediném dni obléknout jak křivky, tak androgynní styl. 

7. Výrazné doplňky

Ať už obléknete jakoukoliv z výše zmíněných variant, košile může vypadat po sedmé jinak v případě, že zvolíte výrazné doplňky. Hrajte si s pásky, manžetovými knoflíky, s brožemi i se šátky. Takto osvěžíte bílou košili každý den jinak a rovněž si můžete hrát se siluetou vašeho outfitu. 

How to style it: Bílá košile, základ každého šatníku

Zdroj: ELLE.com, W Magazine