Oversized šaty, letní love match každé ženy

Oversized šaty mají přesně to, co ženy chtějí od každého partnera. Milostivě přikryjí nedostatky, poskytnou nám sebedůvěru, jsou fexibilní a ještě díky nim vypadáme skvěle. Přesně to jsou důvody, proč jejich trendu zůstáváme věrné už několikátou sezónu. To, co na nich oceňujeme nejvíce, je to, že je jim jedno, jestli nosíme velikost XS, M nebo XL. Protože v nich dokáže vypadat skvěle jakákoli z nás. Ale není to jen o vzhledu, ale také o pocitu pohodlí a sebejistoty, který nám přináší.

Priorita: pohodlí

Dnešní rychlá doba po nás chce, abychom plynule (a bleskově) přecházely mezi prací, společenským životem a případně ještě rodinou. Pro všechny tyto situace hledáme pohodlnou a snadno nositelnou módu – a oversized šaty tyto požadavky splňují. Díky jejich volnému střihu a lehkým materiálům se cítíme svobodně a pohodlně, aniž bychom obětovaly styl.

Maxi inspirace do vašich šatníků:

Neviditelné nedostatky

Po oversized šatech saháme, ať už běžně nosíme jakoukoli velikost. Dokážou skrýt nedostatky, ale současně zdůraznit přednosti postavy. Jejich volný střih skvěle maskuje problematická místa, jako jsou břicho, boky nebo paže, a vytváří iluzi štíhlejší postavy. Vyvolávají dojem ležérnosti a nenucenosti, působí atraktivně, ale ne křečovitě.

Základ šatníku

Oversized dress jsou všestranným kouskem šatníku a snadno se kombinují s různými doplňky. Můžete je nosit s teniskami a sakem pro casual vzhled nebo k nim vzít podpatky a elegantní šperky, což jim okamžitě vdechne esprit večerních šatů. Kotníkové boty nebo kozačky z nich zase udělají dokonalý outfit do kanceláře a na schůzky. Tašky a kabelky větších rozměrů jsou pak k oversized šatům skvělým doplňkem, protože vyvažují jejich objemnost. Oversized šaty jsou zkrátka skvělým základním kouskem do šatníku, který lze snadno přetvořit do různých stylů. Zkrátka love match, vždyť to říkáme.

Cool letní inspirace pro dny, kdy nechcete nosit šortky

elle.cz

Sedmdesátky a drama

Chybu neuděláte s klasickými monochromatickými šaty, které rozbijete doplňky. Nejoblíbenější jsou nesmrtelná černá, béžová, smetanová, bílá a na léto výrazná limetková, sytá růžová stejně jako jemné odstíny levandulové a šeříkové. Populární jsou i oversized šaty ve vintage stylu. Módní návrháři se inspirují 70. a 80. léty a vytvářejí šaty s výraznými vzory a grafickými potisky, jako třeba pruhy, květy a velký comeback zažívá také batika. Dramatický i romantický nádech dodají šatům objemné rukávy. Pokud chcete vypadat nekonvenčně, sáhněte po oversized šatech s asymetrickým střihem.

Módní ikony Olsenovy: Top looky diktátorek nedbalého street stylu

elle.cz

Zdroj: Autorský článek