Deset kousků, které podle Francouzek v šatníku skutečně potřebujeme

1. Kvalitní svetr

Možná jej budete hledat dlouho a na cestě za ním párkrát zabloudíte. Ale najdete-li ten pravý, vydrží s vámi dlouhá léta, ne-li navěky. Svetr je nezbytná část našeho šatníku, do které se skutečně vyplatí investovat. Při koupi zkoumejte materiál, ze kterého je upletený. Vlna, mohér, kašmír, ač mohou některé z nich někdy na holé kůži kousat, budete v nich nejen nejen v zimě jako v peřince.

2. Denimové kalhoty

Možná na denimové kalhoty nemáte náladu každý den, ale když je obléknete tak rázem víte, že to byla ta správná volba. I výběr těchto kalhot je nelehký, už jen z toho důvodu, že najít ten správný střih je běh na dlouhou trať. Ovšem cílové rovinky dosáhnete snáze ve chvíli, kdy vyzkoušíte pár léty prověřených střihů. Zkuste ikonické 501 od Levi's, široké boyfriend jeans či naopak úzké, které vaši siluetu dokonale podpoří. Každé postavě sedne něco jiného a na vás je přijít na to, co padne vám.

3. Barevné šaty

Nemusíte vlastnit několikery. Zde opravdu stačí mít ty jedny jediné. Sáhněte po jasných barvách, které vás rozzáří i v pochmurných dnech, kdy slunce nesvítí. Vy přes ony šaty jen přehodíte vlněné sako a jste připraveni čelit výzvám nevlídného počasí. Stejně tak budou vaším dokonalým kouskem v šatníku v horkých letních dnech, kdy nechcete oblékat nic než jeden kousek oblečení a nic víc.

4. Velké sako

Velké sako je must-have každého z nás. A nejlepší na něm je, že jej jednoduše seženete z druhé ruky, či zapůjčíte ze skříně vašeho partnera. Ladí skvěle téměř s každým outfitem, ať už obléknete elegantní šaty či široké kalhoty. Hrajte si s kontrasty, kombinujte a posouvejte hranice možností tohoto kousku. My je ještě nenalezli.

5. Sladěný set

Ve dnech, kdy skutečně nechcete řešit, co na sebe, jej uvítáte nejvřeleji. Set je totiž odpovědí na vaši nerozhodnost i nechuť kombinovat. Jednoduše obléknete to, co dokonale ladí. Dodáte šperky, kabelku, boty... A jste připraveni čelit důležitějším rozhodnutím dne, než je jen výběr správného oděvu.

Proč jsou (nejen) Francouzky tak krásné? Je za tím mezoterapie

elle.cz

6. Statement piece

Jistě, jsou tací, kteří tážou minimalismus. Francouzky jim neoponují a vykládají si pravidla minimalistického oblékání po svém. Pro ně minimalismus spočívá ne v jednoduchosti, ale schopnosti budovat kapsulový šatník o pár kusech, které jej budou tvořit už navěky. A v takovém šatníku má své místo i maximalistický statement piece. Neříkejte, že někdy nemáte náladu být nepřehlédnutelní!

7. Proužky a pruhy

Že proužky a pruhy sluší? Není to nic nového pod sluncem. Své o tom věděla již samotná Gabrielle Chanel. Pruhy nabývají různých podob, a to je na nich nejlepší. Bude pro vás tím pravým klasický černobílý proužek, nebo barevný eklektismus? 

8. Luxusní kabelka

Jistě, investici do luxusní kabelky si nemůže dovolit každý, namítnete. Ale může, odvětíme. Pořídit si za celý svůj život jednu jedinou drahou kabelku, kterou budete nosit navěky, se sice může zdát zpočátku jako marnivá investice, ovšem spočtěte si utracené peníze za všechny jiné kabelky, které jste si kdy impulzivně pořídili. Sečteno a podtrženo, není ta jedna jediná vlastně cenově přijatelná? Tuto jednoduchou matematiku ovládají i Francouzky, i když připouštějí, že koupě vyžaduje uvědomit si, do čeho skutečně chcete peníze investovat.

9. Kvalitní bílá košile

Budeme se opakovat, ale pravidla jsou jednoduchá: hledejte, dokud ji nenajdete. Najít tu skutečně pravou bílou košili není snadné, ale když si dáte práci s hledáním košile z kvalitního materiálu, máte vyhráno. V šatníku nepotřebujete nic než jen ji. Pořiďte si klidně pánskou, velkou natolik, že v létě poslouží i jako šaty.

10. Trenčkot

Dočetli jste až do konce, a tak jej máte mít – věčný trenčkot. Nadčasová klasika, která ve vašem šatníku nestárne, ale zraje. Ať už je z druhé ruky, či od Burberryho

10 kusů oblečení, bez kterých se podle Francouzek neobejdeme

Zdroj: whowhatwear.co.uk, theeverygirl.com, thefrench.com