Denim 2.0: Všechny podoby denimu, které nás v tomto roce neminou

1. Ještě širší než široké

Pokud si obléknete široké denimové kalhoty, nikdy nešlápnete vedle. To už víme. Naučili jsme se to v letech minulých a neustále nám to připomínají módní mola i základní pilíře power dressingu, které mimo jiné praví, že velké a široké rozhodně neznamená bez sex-appealu. Jednoduše mít kalhoty o pár čísel větší, než je vaše velikost, není žádné faux pas, ale správně mířená trefa do černého. Široké siluety hledejte u Loewe nebo Tibi, dostupnější najdete u Levi's.

2. Denim na všechny (ne)možné způsoby

Denimové boty? Podprsenka? Kabelka? Využití denimu rozhodně nekončí kalhotami, ovládne i celou řadu dalších kusů oděvu a doplňků. Letos denim uvidíme v mnoha nových, zřejmě překvapivých podobách, které si ovšem rázem zamilujeme a už je z hlavy nepustíme. Pokud jsme v minulém roce byli svědky vzniku kalhotek z manšestru, můžeme jen hádat, jaké využití najde denimový materiál...

3. Vrstva na vrstvu

Ovládnout vrstvení? Není to pro každého, ale ten kdo se mu naučí, má i s omezeným šatníkem vyhráno. Letos budeme vrstvit cokoliv, co nám přijde pod ruku. Denimová sukně na denimové kalhoty, denimové šaty na velkou košili, budeme oblékat all denim outfity. Že je to cool jsme věděli už na přelomu milénia a to co jsme se naučili tehdy hodláme zužitkovat teď.

Opravdu největší trend podzimu 2023: Velké denimové kalhoty

elle.cz

4. Patchwork

Čtete správně, v ulicích uvidíme i patchwork! Není to jen záležitost našich babiček, patchwork ovládl ulice módních metropolí a chystá se i do našich šatníků. Denim v něm hraje významnou roli – již několik značek odhalilo kolekce, které v jednotlivých modelech kombinují více sešívaných látek technikou patchworku. Berte to jako DIY projekt. Třeba se patchworku oddáte i vy!

5. Denimové sukně

Velké sukně byly trendy především v minulém roce a módní predikce praví, že i letos se k nim vrátíme. Budou dosahovat délek až po paty a zřejmě je budeme kombinovat se shodnými topy. Maxi sukně jsou skvělý způsob, jak elegantně pojmout všední outfit s minimem námahy. Zkuste to s ní také a uvidíte, že ji nedáte z ruky.

6. Zvonáčům ještě neodzvonilo

Inu, srdce jednoho plesá, zatímco druhého tento skromný fakt nechává chladným. Každopádně zvonáčům ještě neodzvonilo a my se s nimi setkáme i letos. Věštíme to podle předpovědi trendů módních domů. Také značka Levi's představuje na nadcházející rok novou siluetu Ribcage Bell. Ta má vysoký pas a nohavice rozšiřující se do zvonu. Ozvěna osmdesátek ještě nikdy nebyla tak cool, jako bude letos!

Denim 2.0

Zdroj: ELLE.com, W Magazine