How to style it: Široké denimové kalhoty

1. O pár velikostí větší

Najít denimové kalhoty, které padnou dokonale, je téměř nadlidský úkol. Každý máme postavu jinou a módní značky šijí univerzální střihy, které každému nepadnou. Naše rada zní: než abyste investovali do deseti různých kalhot a neseděly vám ani jedny, pořiďte si jedny jediné o pár velikostí větší, než jste doposud nosili, a široký pas zužte páskem. Investujte do kvalitního koženého pásku s masivní sponou. Uvítáte i pásek se zdobnou sponou nebo logem, poslouží jako šperk a bude skvěle ladit třeba s vašimi náhrdelníky a prsteny. Podobně poslouží i váš oblíbený šátek, který můžete namísto pásku uvázat.

2. Staré dobré levisky

Ikonické Levi's 501 letos slaví úctyhodných sto padesát let. Není divu, že se těší oblibě i v takto vysokých letech – jsou zkrátka dokonalé. I v případě 501 tkví kouzlo ve výběru velikosti. Chcete-li odhalit křivky, pořiďte si kalhoty ve vaší velikosti. Pokud se chcete svézt na vlně trendu širokých kalhot, pořiďte si o pár čísel větší. Věřte mi, mám jich hned několik a cítím se dobře v upnutých i v těch, které jsem zdědila po svém tátovi. A dědit takové kousky není ostuda, je to čest. Tak oblékněte ikonu, ať už pro ni zavítáte do obchodu, do second handu nebo do tátovy skříně, a buďte jednoduše trendy v kousku prověřeném časem.

3. Úzký pas, rovné nohavice

Jistě, odhalit, které jsou ty pravé, dá zabrat. Vyžaduje to rešerši a následné zkoušení. Najít totiž takové kalhoty, které vám padnou dokonale v pase, ale na nohou budou volné a rovné, je zřejmě ten nejtěžší úkol, který vás při výběru osudových kalhot může potkat. Ale není to nemožné. Zapeklitý úkol můžete vyřešit i návštěvou švadleny – jednoduše popadněte větší a kvalitní denimové kalhoty, které si necháte zúžit přímo pro váš pas. 

How to style it: Tenisky ke každému outfitu

elle.cz

4. Denim on denim on denim

Lidé, vrstvěte! V důmyslném vrstvení tkví elegance i vtip. A mix obojího vždy v módě funguje na výbornou. Přes široké kalhoty vezměte klidně denimovou sukni a vše doplňte korzetem ze stejného materiálu. Ne, nebudete vypadat jako z reklamy z devadesátek. Budete vypadat skvěle. Stačí se nechat inspirovat tím, jak vrství módní nadšenci v ulicích fashion weeků – račte tak učinit níže.

5. Kalhotová sukně

Kalhoty široké natolik, že na první pohled připomínají sukni? Ano, prosím! A rovnou do každé skříně. Umožní vám cítit se dobře v jakékoliv situaci – jsou totiž stejně tak pohodlné, jako elegantní – a zároveň jsou dokonalý konverzační ice breaker. Vždy když si takový kousek vezmu na sebe, sklidím vlnu zvídavých dotazů. Jsou to kalhoty, nebo sukně? Obojí!

6. Roztrhané nohavice jsou zpět

Naše milé maminky a babičky, přivřete prosím nad tímto mikrotrendem oči. Roztrhaný denim je zpět v kurzu a rozhodně není znakem toho, že nemáme na nové kalhoty. Ty nejluxusnější kalhoty s dírami stojí stovky až tisíce eur, a tak to o neschopnosti rozloučit se s kalhotami s rozedřenými koleny skutečně není. Zkrátka si je už takto koupíte. Levnější varianta: vraťte se do svých mladých let a vytvořte si je sami.

7. Logowear? Inu, může být

Obvykle bychom vás nenabádali k okázalému prezentování všech značek, které v šatníku máte, a raději vás zasvětili do tajů trendu quiet luxury. Ovšem tentokrát uděláme výjimku. Hned několika značkám se totiž podařilo opatřit denimové kalhoty svými logy a musíme přiznat, že to vůbec nevypadá zle. Ať už kalhoty zdobí vyšívané logo či vyšisované monogramy, v kombinaci s jednoduchými kousky k nim bude váš outfit vypadat skvěle. Nejlepší na takových kalhotách je to, že k nim stačí obléknout třeba jen bílé triko a o víc už se snažit nemusíte. Všechnu práci totiž odvedou za vás. 

How to style it: Denimové kalhoty

Zdroj: ELLE.com, Dazed, WWD