Koketujte (s) vlasy: Čelenky, mašle a skřipce se vracejí ve velkém

Odvážná inspirace

Na tom extravagantnějším konci spektra jsme například u Alice + Olivia viděli drdoly à la balerína zdobené růžovými perlovými špendlíky. U Christiana Siriana byly na pořadu dne také upravené drdoly, ale zde je hairstylisté ozdobili zlatými listy na vrcholu drdolu a podél pěšinky. Do chignons modelek u LaQuana Smitha zapletli hairstylisté stužky – jednoduché a přitom tak efektní. Možná trochu výstřední pro každodenní nošení byly mokré vlasy zdobené tetováními ve vlasech za použití příčesků u Collina Strada (mimochodem, viděli jste jejich letošní edici sandálů a mary janes ve spolupráci s UGG? Prostě božské!). Na každodenní použití lze spíše experimentovat s dočasnými barvami nebo křídami na vlasy.

Mohlo by se vám líbit

Trend Alert: Malé drobnosti do vlasů pro velkou parádu

Více je více, a pokud jde o doplňky do vlasů, platí to dvojnásob. Pozvěte do svých šperkovnic špetku maximalismu!
elle.cz

Koketní mašle

Nositelnější konec spektra doplňků představují mašle, čelenky a skřipce. Černé a krémové mašle zdobily vlasy modelek u Simone Rocha. Ačkoliv tento konkrétní look je spíše více „high fashion“ než jak bychom si na denní nošení možná představovali, lze ho snadno zjednodušit. Například Hermès zaplétá své šátky a twillies do copů nebo je nechává nosit jako čelenky. Coach zase převtělil mašle do podoby malých sponek, které pak na vlasech modelek vypadaly roztomile.

Mohlo by se vám líbit

Vlasové trendy pro jaro 2024: Vrací se bob, vlny i ofina

Zkracujte, zesvětlujte, vlňte… Vlasové trendy nadcházejícího jara jsou všestranné a především hravé. Co se týče barev a střihů, nějakou větší revoluci nečekejte, přirozenost vítězí a mikáda opět atakují přední příčky. Zazáříte ale i s drdolem, retro vlnami nebo s ofinou. Alfou omegou je především objem!
elle.cz

Čelenka jim vládne všem

A zapomenout nesmíme ani na masivní oblibu čelenek! U Conner Ives a SVRC dokreslovaly elastické černé čelenky na vlasech modelek předváděné outfity, aniž by strhávaly pozornost na sebe. Prada zařazuje čelenky do svých kolekcí už po několikátou sezonu a uvádí stále lepší modely. Letos jsou to například háčkované kousky, které by neměly nikomu v létě chybět. Také Balmain posiluje řady svých vlasových doplňků čelenkami. Oblíbené jsou čelenky i mezi celebritami, nosí je třeba Jennifer Lawrence, Zendaya a Anya Taylor-Joy. Jsou ideálním vlasovým doplňkem na druhý nebo třetí den po umytí vlasů, kdy elegantně zamaskují, že vlasy u kořínků už nejsou zcela fresh.

Inspirace na vlasové doplňky z módních mol:

Skřipec diktuje estetiku Y2K

Další chic doplněk, který snadno skryje mastnější nebo odrostlé vlasy u kořínků? Samozřejmě šátky. V duchu 60. let Anna Sui svým modelkám přikryla hlavy šátky a zavázala je klasicky „na babku“ pod bradou. U Sandy Liang zdobily vrcholky hlav modelek černé nebo bílé látky s volánkovými okraji. Jednoduché, ale chic. A nezapomínejme ani na oblíbené skřipce. Ty se vrátily spolu s estetikou Y2K v plné síle. Vytvářet s nimi můžete elegantní sleek drdoly i messy rozcuchy.

Nákupní inspirace vlasových doplňků:

Zdroj: ELLE.com, Glamour.com, Launchmetrics/Spotlight