Vlasové trendy pro jaro 2024: Vrací se bob, vlny i ofina

Bob po vzoru Francouzek

Mikádo je v kurzu již několik sezon a ani letos zřejmě nezůstane v ústraní. A není divu. Tento střih vlasů je totiž svěží, hravý a především stylový. Působí svěže a elegantně, opticky protahuje tvář a prodlužuje krk. Nosit se bude rovný, uhlazený, ale i lehce vlnitý. Naprostým hitem je pak takzvaný Le petit bob, tedy ultrakrátké francouzské mikádo. Na úpravu je sice trochu náročnější, působí ale neuvěřitelně šik!

Jak na úpravu:

Vlasy profoukejte do polosucha a středně velkým kulatým kartáčem je začněte mírně podtáčet. Vyhněte se kulmofénu, který prameny zbytečně přesušuje. Pokud máte vlasy od přírody vlnité, stačí do nich zapracovat stylingový krém a vytvarovat. Nakonec účes přestříkejte lakem na vlasy nebo voskem ve spreji.

Trendy účesy jarní sezony 2024

Nesmrtelná ofina

Styl let sedmdesátých se ani nikdy neomrzí. Potvrzuje to i ofina à laJane Birkin, která opět zažívá návrat na výsluní. Skvěle se hodí k delším rovným vlasům, ale bát se jí nemusíte ani v případě mikáda. Pokud ji správně upravíte a sčešete až do čela, dodá vašemu účesu neuvěřitelný šmrnc. A rozhodně vám přidá na sofistikovanosti…

Jak na úpravu:

Nejdříve vyfoukejte ofinu do požadovaného tvaru přes větší kulatý kartáč, a to vždy od vršku hlavy směrem k nosu. Zbytek vlasů vysušte téměř do sucha a poté dotvarujte konce pomocí kartáče. Prameny můžete i vyžehlit, nebo lehce navlnit, nezapomeňte ale aplikovat termoochranný krém. Na ofinu nepoužívejte žádný produkt na styling, pouze ji zafixujte lehkým, nezatěžujícím lakem.

Na pěšinku, prosím. Vlasy na stranu teď češou modelky i celebrity

elle.cz

Světu vládne pixie

Jestli chcete zazářit a dopřát si skutečnou změnu, pak je takzvaný pixie střih tou nejlepší volbou. Existuje víc variant, perfektně vypadá ten se střapatou ofinou nebo na vršku s delšími pramínky vlasů. Hodí se téměř pro všechny typy obličeje, pro vlasy jemné, husté i vlnité. Účes bude mít navíc pořád šmrnc, i když vám prameny trochu odrostou.

Jak na úpravu:

Vlasy nechte volně uschnout nebo je profoukejte mezi prsty do požadovaného tvaru. Nepoužívejte pěnové tužidlo ani gel, prameny by se vám slepily a účes by mohl působit nepřirozeným dojmem. Sáhněte raději po modelovací vlasové hlíně nebo pastě.

Toto rozhodně nedělejte. Šest nejčastějších mýtů v péči o vlasy

elle.cz

Vsaďte na objem vlasů!

Je jedno, jestli vaše vlasy sahají po ramena nebo po lopatky, ale když budou mít více vrstev, udrží lépe tvar i objem. Ano, tyhle střihy už tady byly, ale co by to bylo za trendy, kdyby se nevracely? Zvlášť, když jsou tolik šik. Zamilujete si wolf cut, nebo kitty cut? Oba účesy jsou trendy, navíc dodají vašim vlasům strukturu a přirozený pohyb. Vrstvení je navíc zárukou svěžího a sexy vzhledu.

Jak na úpravu:

Prameny vysušte v předklonu a vetřete do délek pěnové tužidlo. Pomocí širokého kulatého kartáče pak konce vlasů podtáčejte směrem dovnitř, pohrát si můžete i s ofinou. Ke kořínkům vetřete pudr, který dodá celému účesu požadovaný objem. Na závěr nastříkejte do délek vlasů suchý šampon, budou mít pohyb. Lak na vlasy už nepoužívejte.

 

Bob Victorie Beckham je jako malé černé šaty. Nikdy nevyjde z módy

elle.cz

Ležérní, volné i elegantní vlny

Od pevných kudrlinek, po volné vlny, vše je letos IN. Cení se hlavně hravost a přirozenost. Zapomeňte na dokonale upravené lokny, mnohem víc vám budou slušet ty ležérní, v koncích trošku rozcuchané. Nebojte se ani trvalé. Ta je dnes taková, že vlasy jen lehce zvlní a ani ji nepoznáte.

Jak na úpravu:

Čím ležérnější kudrny chcete mít, tím déle nechte vlasy po umytí proschnout, a teprve pak je začněte natáčet. A nezapomeňte na kvalitní termoochranu. Po vytvoření vln už kudrny nerozčesávejte, ale pouze prsty rozdělte na dílčí pramínky. Pokud máte vlasy přirozeně vlnité, bohatě postačí, když je vyfoukáte do polosucha a definujete jejich strukturu.

Le Petit Bob, střih vlasů po vzoru Francouzek, ovládne rok 2024

elle.cz

Zdroje: Pinterest, stylist.co.uk