Trend Alert: Malé drobnosti do vlasů pro velkou parádu

Možná jste si všimli, že se vlasové doplňky se nedávno vrátily do záře reflektorů a pomyslného hledáčku módních trendsetterů. Po získání popularity v devatesátých letech se sponky do vlasů a další doplňky opět stávají preferovanou metodou k tomu, jak stylově vyřešit účes ve chvíli, kdy chcete skutečně zazářit. Humbuk kolem vlasových doplňků stále nabírá na své intenzitě a v ulicích fashion weeků i ve virtuálním světě tak můžeme sledovat módní experimenty, jejichž tvůrci se v jednom jednohlasně shodují: více je opravdu více. Sponky, skřipce, skřipečky, šňůrky a čelenky, korálky, gumičky a brože, to vše vídáme ve vlasech těch, kteří se rozhodli přizvat do svých šperkovnic maximalismus. 

Důmyslně umístěné vlasové doplňky jsou také skvělým řešením v dnech, kdy máte bad hair day. Pokud chcete odvést pozornost od neumytých či neforemných vlasů, stáhněte je do upnutého ohonu a dozdobte sponkami a hravými aplikacemi. V momentě, kdy zazáří vaše doplňky, nebude nikdo zkoumat skutečnost, zda jste si vlasy myli naposledy předevčírem...

Spony a sponky, skřipce a skřipečky, hledáte inspiraci?

Ale co když si nejste jisti, jak je nosit?

Existuje milion a jeden způsob, jak používat doplňky, a je z čeho vybírat. Tajemství toho, jak vlasové doplňky ovládnout a využít je ve vlastní prospěch, je prosté. Sáhněte po tom, co doma již máte. Mohou to být staré knoflíky od saka, které navléknete na pinetku a umístíte do vlasů, ale i docela obyčejné klasické sponky. Dbejte na to, aby váš maximalistický experiment i přes množství doplňků byl jednoduchý a decentní. A co je skutečně nejdůležitější, vyberte si sponku, pásek, šátek nebo scrunchie, ve kterých se budete cítit pohodlně. Z davu totiž vystoupíte jedině tehdy, když budete sami sebou. Stačí se povívat na to, jakým způsobem své účesy oživili návštěvníci letošních fashion weeků. Lekci stylingu si pro vás ostatně připravili ti, kteří mu rozumějí nejvíce, a proto návod, jak na to hledejte v ulicích!

Mohlo by se vám líbit

Trendy krátké účesy 2023: střihy, které sluší všem typům žen

Doba, kdy dlouhé vlasy byly jediným možným účesem, pokud jste chtěla zářit, jsou pryč. Pokud nyní chcete vyniknout v davu (nebo na runwayi) poručte vzít kadeřníkovi nůžky a moc se s tím nemazlit.
elle.cz

Zdroj: Byrdie, ELLE