Nejlepší sukně letošního léta? Dojde na kůži, satén i vrstvení

Krajky v hlavní roli

Krajka je jednoduchý a velmi efektivní způsob, jak pozdvihnout obyčejný outfit a dodat mu na zajímavosti pomocí textury, kterou tento materiál symbolizuje. Krajka je vzdušná, lehká a využívá se v širokém pojetí. Můžete se s ní potkat na svatebních šatech, spodním prádle, u babiček na stolcích nebo právě na vaší sukni. V sedmnáctém století byla považována za symbol bohatství a statusu, v dnešní době je nám naštěstí lépe dostupná. Zahlédnout jsme ji mohli například v podobě vyšívané rozkvetlé louky s bílými kvítky v kolekci Gucci Resort 2025. Zdobila lemy lehounkých průsvitných sukní v kolekci Coperni Ready to Wear Spring/Summer 2024. V celé její krajkové kráse jsme ji mohli vidět na dlouhých sukních, které byly součástí kolekce Sarawong Ready to Wear Fall/Winter 2024. A jak takovou sukni nosit? V případě různých krajkových i průhledných sukní záleží hlavně na tom, kolik kůže chcete ukázat. Nejjednodušším způsobem je párovat jemnou sukni s oversized vrškem, který případně překryje to, co nechcete ukázat. Může to být oversized triko, bunda nebo sako, to je jen na vás. Popřípadě můžete krajkovou sukni vrstvit na krátkou úzkou sukni, baggy kalhoty nebo dokonce džíny.

Mohlo by se vám líbit

Módní trendy přejí DIY. Ty nejlepší tenisky sezony si vytvoříte sami

Přehlídková mola zaplavily rozkvetlé tenisky poseté mašlemi, perličkami či krajkou. Tento trend může ovládnout i váš šatník, chce to jen jediné: vaši iniciativu. Vytvořit si je totiž můžete i sami. V jaké podobě zdobené tenisky potkají zrovna vás?
elle.cz

Návrat kožených sukní

Dobře padnoucí kožená sukně by měla být v šatníku každého z nás. Hlavně teď, kdy zaplavila módní přehlídky a ani móda v ulicích se jí nemůže nasytit. Ať už krátká, dlouhá, upnutá nebo volná, textura kožené sukně dodá outfitu surovost a zároveň nevšednost. Inspiraci hledejte v kolekcích značek Chloé, Laquan Smith, Bottega Veneta, ale také Gucci nebo Hermès, které kožené sukně pravidelně zahrnují do svého repertoáru. Vintage nadšence jistě potěší, že takový kousek mohou ulovit i z druhé ruky. Nezapomeňte, že o dobrou koženou sukni je třeba se náležitě starat. Stane se poté vaším společníkem na dlouhá léta. Můžete ji třeba spárovat s kontrastním lehkým hedvábným vrškem, který s ní bude perfektně kontrastovat, nebo naopak celý kožený look podpořit ladící koženou bundou. 

Sukně přes kalhoty?!

Pro někoho je to možná děsivý pohled do počátku nového tisíciletí, kdy variace kalhot se sukněmi bylo možno vidět na každém rohu a někdy bohužel v hrůzných podobách. Někteří se ale tento trend pokouší oživit v trochu více chic verzi vhodné pro rok 2024. Je možné, že když dnes před někým zmíníte trend sukní vrstvených přes kalhoty, tak se na vás nejspíš s hrůzou podívá. I přes toto poněkud kontroverzní téma se na přehlídkových molech objevuje tato kombinace v poslední době pravidelně. Newyorský brand Collina Strada je této kombinaci věrný už déle než od roku 2022, dům Balmain při show kolekce Ready to Wear Fall/Winter 2024 poslal po mole hned několik takových vrstvených modelů, mimo jiné i v kožených variantách. Styling je velmi jednoduchý a nemá žádná pravidla, experimentujte s délkou a materiály sukní. Zkuste mini saténovou sukni přes úzké kalhoty, midi krajkovou sukni přes volné kalhoty nebo klidně vzdušnou maxi sukni v kontrastu s denimovými kalhotami.

Mohlo by se vám líbit

Gucci Cruise 2025: Kterak Sabato de Sarno dobyl Anglii

Tate Modern, Londýn. Strohosti betonu kontrastuje záplava květin, záplavě šedé pak kolekce, v níž barvy hrají prim. Gucci se se svou Cruise kolekcí vrací do pulzujícího Londýna a Sabato de Sarno nám ukazuje, jak takové dobytí britské metropole vypadá.
elle.cz

Opulentní satén

Saténové sukně jsou nehynoucí klasikou. Je na nich určité „je ne sais quoi“ díky kterému jsou fascinující. Při chůzi ladně vlají kolem jejich nositele a samotný materiál na pohled vypadá honosně a elegantně. Jsou velmi pohodlné a dají se nosit jak s teniskami pro více „casual“ look, tak s lodičkami na večerní koncert či na večeři. Na módních molech je možné je zahlédnout snad každou sezónu, každopádně rok 2024 je na saténové sukně obzvláště plodný. Módní dům Loewe pro svou Ready to Wear kolekci Spring Summer 2024 například spojil ladnou saténovou sukni s topem propíchnutým špendlíkem, dům Louis Vuitton na své přehlídce Ready to Wear Spring Summer 2024 představil mini saténovou „colour blocked“ sukénku. Která se stane tou vaší? 

Nejlepší sukně letošního léta a jak je nosit

Zdroj: ELLE.com, Launchmetrics/Spotlight