Mašle, stuhy, krajky, perly a... sportovní tenisky?

Zavaž mi střevíček!

Coquette trend nás neopustí ani v létě.Stuhy, mašle, perly a krajky jsou vidět všude kolem nás a v tomto případě nám spadly přímo k nohám.Nebo spíš na ně? Jelikož zrození trendů na začátku trendové křivky většinou probíhá na sociálních sítích, ani v případě zdobených tenisek tomu nebylo jinak. Na Pinterestu se tyto roztomilé tenisky objevily již pár měsíců zpátky a inspiraci si vzaly z přehlídkových mol různých fashion weeků. Cecilie Bahnsen, Susan Fang nebo Noir Kei Ninomiya je jen pár málo příkladů návrhářů udávajících směr tomuto trendu. Například návrhářka Simone Rocha je známá svým stylem ženských zdobených šatů s našitými mašlemi, perličkami a všemožnými volánky. Svá díla poté perfektně doplňuje dekorovanými lodičkami a botami, které spojují její tvorbu dohromady a skvěle pasují k celé estetice koketních tenisek. 

Jste taky koketa? Coquette trend stále hýbe světem, něco na tom nesedí

elle.cz

Sportem k eleganci?

Spojení sportovních tenisek s jemnými nevinně vypadajícími mašlemi a kytkami je odrazem dvou úplně odlišných světů. Zdobná, ultradívčí estetika se na těchto teniskách snoubí se světem sportovního a vysoce praktického oblečení. Kdo by čekal, že dojde k jejich splynutí? Sportovní tenisky nastylované k elegantním outfitům jsou již běžnou praxí. Nicméně koketní tenisky jsou novou metamorfózou tohoto trendu, kterou zkrátka budete chtít pocítit i vy.

Nejlepší tenisky jarní sezony 2024: Zamilujte si elegantní i ošklivé

elle.cz

S odhodláním nejdál dojdeš?

Pokud v sobě máte tvořivého ducha či alespoň špetku odhodlání, tak si takové tenisky můžete jednoduše obstarat i vy. Stačí si sehnat sportovní tenisky, které mají dostatek síťovaných částí, a poté jen jednotlivé dekorace, které chcete na teniskách mít. Fantazie nezná hranic. Jestli chcete být opravdu precizní ve své práci, vezměte jehlu a niť a jednotlivé perličky, mašle, stužky, korálky nebo kusy krajek našijte. To ale zabere spoustu času a drahocenných nervů. Technika lepení všeho, co máte po ruce, by v tomto případě mohla skvěle vyjít a zdobených tenisek se dočkáte i po relativně krátkém čase.

 

Skromnější verze DIY tenisek

Přehnaně zdobené tenisky nejsou šálkem čaje pro každého. Jestliže se jedná o váš případ, taksvou vnitřní coquette ženu můžete vyjádřit botami s malými mašličkami nebo jiným jemným zdobením. Jednoduché, ale přesto elegantní. A perfektně vystihující coquette estetiku!

Ty nejlepší tenisky sezony si vytvoříte sami. Inspirujte se:

Zdroj: autorský článek