Trend alert: Už máte svůj Fashion Bonnet?

Každou sezónu se na módních molech objevují spousta zábavných a mnohdy neočekávaných trendů. Není žádným překvapením, že módní značky přicházejí s novými pojetími dobře známého. Tentokrát se hned několik brandů zaměřilo na pokrývku hlavy, která je perfektním hybridem stylové čepice a hřejivé kukly. Bonnet, čepec, který se v dámském šatníku objevoval již v devatenáctém století, se těší větší a větší oblibě. ‚‚Trend bonnetu může být důsledkem toho, že lidé sledují dobové filmy a seriály, nebo také tím, že popularita prodejců starožitností a historických artiklů stále roste. Možná je to reakce na cottagecore styl, který módním světem stále rezonuje," okomentovala vzestup trendu pro magazín Refinery 29 historička módy a textilu Sarah Jean Culbreth.

Jak nosit Fashion Bonnet?

Poprvé jsme mohli takové bonnets vidět počátkem roku 2022, kdy Maria Grazia Chiuri pod křídly Dior představila ve své kolekci Cruise kolekci s řadou looků, které byly doplněné o takovéto pokrývky hlavy, pár měsíců předtím své pojetí bonnetu ukázala značka Miu Miu. Hřejivé nylonové čepice se do jejích zimních kolekcí vracejí opakovaně zřejmě od chvíle, kdy odhalila svou kolekci na sjezdovce v Cortině d'Ampezzo.

Ovšem čepce a čepičky vídáme i v praxi, což jen dokazuje, že nejde o žert pánů návrhářů. Koncem října byla Bella Hadid zastižena v ulicích New Yorku, když na sobě měla pletený červenobílý bonnet, a nevlastní dcera Kamaly Harris, modelka a návrhářka Ella Emhoff, se často na svůj Instagram natáčí při pletení dalšího barevného bonnetu, který pak hravě kombinuje v duchu svého eklektického stylu oblékání. Vidět jej můžeme i na červeném koberci – vzpomeňme si na look Emmy Corrin na předávání cen Emmy 2021, dlouhé upnuté šaty, rukavice a čepec ve shodné barvě z dílny Miu Miu. Nebo na Rosamund Pike, která si na jedno ze slavnostních promítání The Wheel of Time vybrala bonnet od Diora.

Inu, ať už se bonnet rozhodnete nosit jakkoli, je nyní správný čas přijmout jej v našich šatnících! Vhodnou inspiraci pro to již máte, a tak nezbývá než osvojit si způsoby, jak jej učinit cool kouskem, bez kterého se žádný váš zimní look neobejde.

Ovládne Trash Fashion naše šatníky?

elle.cz

Zdroj: Refinery 29, W Magazine