Na vlně polské módy pro děti od Lucie The Hubs

Když se řeklo „vyrobeno v Polsku“, často to ve mně vyvolávalo smíšené pocity. Musím ale říct, že poslední dobou jsem u našich sousedů objevila hrozně moc krásných módních značek pro nejmenší, o něž bych se s vámi dnes chtěla podělit. Nabízím vám malý přehled toho nejlepšího, co mě zaujalo. Jedná se o malé lokální brandy, které často tvoří v duchu fair trade a za kterými stojí i osobní příběh. Tak jdeme na to!

lucie

Začneme značkou Booso, kterou registruji už více než rok a moc se mi líbí. Je zaměřená na vytvoření jednoduchých střihů v základních a dobře kombinovatelných barvách s důrazem na kvalitu použitého materiálu. Stojí za ní pár polských návrhářů (architektů), kteří chtěli přijít na trh s něčím trošku jiným a vytvořili tak značku pro nejmenší trendsettery. Tím, že máme doma několik kousků, můžu i zodpovědně říct, že kvalita zpracování je opravdu vysoká. Poslední kolekce podzim/zima ve znamení béžové, šedé a vínové je hodně vydařená.  

U nás prodává Bettybrands.cz

lucielucie

Kids on the moon je módní značka z Varšavy, jež nabízí kolekci plnou originálních, ale zároveň nositelných nápadů. Mně se moc líbí dětské medvědí nebo vzorované kabátky a vlněné culottes kalhoty. 

Na Slovensku vybrané kousky prodává e-shop Aliceandalice.sk

lucielucie

Kukukid možná již řada z vás zná, jejich dinosauří mikiny jsou skoro legendární. Na svědomí ji mají tři polské maminky, které tvoří v duchu motta „Rebel but cute“ jedinečné a hravé oblečení, jež dětem zároveň poskytuje dostatečné pohodlí. Kromě zmíněných mikin a bund s dinosauřím motivem u nich najdete i oblečení s veselými potisky zvířátek a sladit se s dětmi mohou i rodiče. 

Na Slovensku k dostání na Aliceandalice.sk

lucielucie

Značka Mouse in a house, která je na trhu již od roku 2013, představuje výjimečné střihy, jemný a kvalitní materiál a tlumené barvy. Zaujmou nejen jejich nápadité mikiny s myšími oušky (v souladu s názvem značky), ale i překrásné šaty pro holky.

lucielucie

Na závěr ještě jedna značka dětské obuvi. Mrugala jsem zaregistrovala na Instagramu a jejich botky si okamžitě získaly moji pozornost. Na trhu jsou již řadu let, pyšní se vysokou kvalitou a moderním designem, které ale ruku v ruce podporují správný vývoj dětských chodidel. Možná to znáte – vybrat kvalitní, ale zároveň hezké dětské boty bývá obtížné. Tady se zdá, že dostanete obojí. Jsem moc zvědavá, protože je na jaře plánuji vyzkoušet na našich dětech. 

V Česku je značka k dostání třeba na Answear nebo Eobuv.cz