Nejlepší róby červeného koberce 81. ročníku Zlatých glóbů

Vítejte na 81. ročníku udílení Zlatých glóbů

Od roku 1944 jsou Zlatými glóby oceňovány úspěchy světové kinematografie na filmových plátnech i televizních obrazovkách. Na sklonku prvního týdne nového roku, v neděli 7. ledna 2024, se u příležitosti 81. ročníku udílení Zlatých glóbů sešlo v hotelu Beverly Hilton v kalifornském Beverly Hills na 1100 ctěných hostů, mezi nimiž nechyběly velké kapacity a známé tváře filmového odvětví.

Konečně. Hollywoodský glamour je zpět

Slavné tváře kinematografie spolu se svými stylisty konaly ve jménu glamouru starého Hollywoodu. Ten se navrátil v podobě rób, které spíš než v touze zaujmout vyzdvihovaly skutečnou eleganci, která k filmu neodmyslitelně patří. Může se to zdát jako klišé, ale klasika na červeném koberci v době zmítané virálními projevy nesmírně potěší. A tak jsme přivítali zpět dlouhé róby, kterým vévodila zejména červená, bílá a černá barevnost. Celebrity na sebe vzaly přehlídkové modely, custom made šaty i archivní kusy a spolu se svými hereckými výkony zazářily ve světle reflektorů. Někomu se to povedlo více, jinému zas méně, my tu však nejsme od toho, abychom soudili.

Zlaté glóby ovládnul Oppenheimer, ale i řada filmových nováčků

elle.cz

Zrcadlo, zrcadlo, které šaty jsou ty nejkrásnější?

Těžko říct, kdo zazářil nejvíce. Rosamund Pike měla na sobě to, co v krátkém rozhovoru popsala jako „ochranný závoj“. Řekla, že doplněk byl k její róbě od Dior Couture přidán poté, co o Vánocích utrpěla nehodu na lyžích. Její zranění se od té doby zahojilo, ale Pike řekla, že se do toho looku zamilovala, a tak se rozhodla ponechat si pokrývku hlavy na červený koberec. Šaty v typické siluetě domu Dior oblékla také dlouholetá ambasadorka Natalie Portman, která v nich obhájila svůj titul Miss Dior. Rovněž Elizabeth Debicki nebo Jennifer Lawrence oblékly decentní, leč nepřehlédnutelné šaty z ateliérů Dior. O významný moment večera se postarala hudebnice Dua Lipa, která se po červeném koberci prošla v černých sametových šatech od Schiaparelli, do šatů od stejného francouzského módního domu se oblékly také Natasha Lyonne a Carey Mulligan. Riley Keough na sebe vzala jemné šaty se zlatými detaily z dílen domu Chanel, Gillian Anderson nepřehlédnutelné krémové šaty od Gabriely Hearst. Na Zlatých glóbech se poprvé objevila herečka Elle Fanning, která v minulosti na Golden Globes nominována byla, ale zúčastnila se jich osobně až letos. Oblékla róbu z archivu značky Balmain. Julia Garner zazářila ve stříbrných šatech odhalujících hluboký dekolt od Gucci, do rukou stejné značky se svěřila i Taylor Swift, jejíž zelenou róbu z flitrů málokdo mohl přehlédnout. Herečka Florence Pugh se ukázala v rudých šatech ušitých jen pro tuto příležitost v ateliérech Maison Valentino, ostatně značku oblékla i Meryl Streep, která na Zlatých glóbech byla již se svou 34. nominací.

Které filmy budou nominovány na Oscary 2024? Zhlédněte je teď

elle.cz

Kdyby se Zlaté glóby rozdávaly za róby...

Zřejmě by jednu sošku získala Margot Robbie. Nejenže si herečka užívá rok na svém kariérním výsluní, sklízí slávu i za svůj šatník, který zasvětila své postavě Barbie. Pokud jste si mysleli, že Barbie pink zůstane v hlubinách roku 2023, byli jste na omylu – zapomněli jste na sezónu udílení filmových ocenění. Tu Margot započala v šatech vytvořených na míru od značky Giorgio Armani inspirovaných Barbie Superstar z roku 1977. Minulý rok byl rokem Barbie – svědčí o tom nejen trend barbiecore, ale i kasovní úspěch ve výši 1,4 miliardy dolarů po celém světě a v sošku proměněná nominace v kategorii Cinematic and Box Office Achievement. Spolu s Margot se na předávání cen objevili také její herečtí kolegové, režisérka Greta Gerwig v šatech Fendi a herečka America Ferrera ve stříbrných šatech Dolce & Gabbana. Nepřehlédnutelná byla také Emma Stone, která včerejšího večera proměnila svou druhou nominaci z celkových osmi za svou roli ve filmu Poor Things. Vyhrála také v roce 2017 za film La La Land, ovšem podle nás by si odnesla sošku za svou róbu z dílny Louis Vuitton.

Ty nejlepší róby červeného koberce 81. ročníku Zlatých glóbů

Zdroj: Time, Variety, Deadline, Golden Globes