REKLAMA
REKLAMA

Známe novou lokaci pražského fashion weeku!

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se v posledních šesti letech, které jsou spojené s tvůrčím působením Lukáše Loskota, snaží revitalizovat a kultivovat význačné pražské lokace. Stalo se tak již tradicí, že se módní přehlídky odehrávají pokaždé na odlišných, někdy i nečekaných místech. Lokace většinou nejsou prvoplánově spojované s módou a často se jedná o místa, kam by se veřejnost jinak nedostala.

MBPFW FW20 se uskuteční od 13. do 20. března 2020 v areálu kláštera sv. Gabriela v Holečkově ulici na pražském Smíchově. Ředitel MBPFW Lukáš Loskot dodává:

Naší snahou je zavést návštěvníky do významných pražských budov a lokalit, které v minulosti ztratily svůj původní význam a účel.

Přehlídka se tak odehrála například v barokním komplexu Clam-Gallasova paláce, kde sídlil Archiv hlavního města Prahy, v zásobovacích garážích a technickém zázemí OD Kotva nebo ve veřejnosti uzavřených prostorách karlínské Invalidovny. „Na březnové vydání MBPFW se nám podařilo získat díky spolupráci s Českou poštou další unikátní lokaci, je jí areál kláštera sv. Gabriela v sousedství zahrady Kinských v Holečkově ulici,“ potvrzuje Loskot. 

Smíchovský areál kláštera sv. Gabriela, vystavěný v letech 1888–1891 v novorománském slohu, dosud sloužil jako muzeum České pošty a depozitář muzea. V současné době se připravuje prodej areálu. Česká pošta již neměla pro areál využití, proto se jej rozhodla nabídnout k odkupu potenciálním zájemcům. Bývalý řeholní dům benediktinek a umělecká výzdoba areálu konventu představují unikátní památku, která je pro akce Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku důstojným prostorem, do něhož bude prezentace oděvních designérů zcela přirozeně zasazena.

„Mercedes-Benz Prague Fashion Week představuje Prahu jako atraktivní destinaci pro módní publikum. Pravidelně přitahuje pozornost mezinárodních médií a zviditelňuje Prahu jako centrum kreativity atraktivní zejména pro kulturně založené publikum. Prostřednictvím doprovodného programu se akce zúčastňují galerie, concept story a kavárny v jednotlivých městských částech. Za to si pražský týden módy podporu města zaslouží,“ říká Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA