LEDNOVÝ FASHION NEWSFEED: AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA MÓDY

Yayoi Kusama opět ve službách Louis Vuitton

Světoznámá japonská umělkyně a královna všezahrnujícího, hypnotického a pestrého umění, se spojila s francouzským módním domem. Podruhé. Dům Louis Vuitton naposledy spolupracoval s Yayoi Kusamou v roce 2012, tehdy však zřejmě nebylo ještě řečeno poslední slovo. O deset let později spolupráce pokračuje a na scénu přichází nové, unikátní kousky. Nová etapa kreativního dialogu mezi značkou Louis Vuitton a Yayoi Kusamou začíná tam, kde v roce 2012 spolupráce skončila. Na oblečení, kabelky, obuv, doplňky, zavazadla, kufry a parfémy byly překresleny puntíky vytvořené Kusaminou rukou. Zachován byl každý jednotlivý tah štětce, nepatrný detail i hloubka a textura barvy. Nekonečné puntíky, v Kusamině typické paletě černé a bílé, rudé a bílé, žluté a černé, i černorudé pro muže, se prolínají s ikonami módního domu Louis Vuitton. První plody spolupráce Louis Vuitton x Yayoi Kusama byly představeny v květnu 2022 v San Diegu, během přehlídky kolekce Louis Vuitton Cruise 2023. Zde se poprvé objevilo několik doplňků z první části kolekce, které byly příslibem věcí budoucích. První část kolekce byla v Číně a Japonsku uvedena 1. ledna 2023, v ostatních zemích světa pak bude odhalena 6. ledna. Druhá část kolekce bude v buticích Louis Vuitton v prodeji od 31. března 2023.

Gucci zve do hor

Až se budete ptát, co obléknout na sjezdovku, vězte, že Gucci zná odpověď. Představuje totiž Après-Ski, výběr kousků navržených pro volný čas v horách i mimo ně. Estetika selekce čerpá z nenucené přitažlivosti zimních pobytů a rozšiřuje vizi domu orientující se na cestování. Novou zimní podobu dostaly kabelky Gucci Horsebit 1955, Gucci Diana a GG Marmont, řada také představuje speciální ukázku konfekce a doplňků z připravované kapitoly adidas x Gucci a také sadu hliníkových kufrů, vytvořených ve spolupráci s italským výrobcem luxusních zavazadel FPM Milano. Gucci Après-Ski bude k dispozici v buticích Gucci, ale především ve speciálních pop-ups v lyžařských destinacích v Courmayeur, Cortině d'Ampezzo, Courchevelu, Verbieru a Kitzbühelu.

Oddejte se après-ski náladě...

Dior se vydává do Japonska

Módní dům v Japonsku odhaluje výstavu, která ilustruje sedmdesát let historie a vztahů mezi Diorem a Japonskem, a vzdává při tom hold japonské kultuře a tradici. Výstava zavede návštěvníky do řady odlišných prostorů a zprostředkuje tak multidimenzionální cestu objevování. Každý z interiérů výstavy se snaží předvést sdílené prvky mezi japonskou tradicí, kulturou a historií a současnými kolekcemi Dior. Po celou dobu výstavy se na plochách objevují dynamické projekty a grafiky, stejně jako umělecká díla japonské umělkyně Ayumi Shibata a fotografky Yuriko Takagi. Výstava Christian Dior: Designer of Dreams, jejíž dechberoucí scénografie se ujalo studio OMA, se nachází v Muzeu současného umění v Tokiu a bude k vidění pro veřejnost do 28. května 2023.

Kate Moss + Marc Jacobs = BFF

Velcí přátelé Kate Moss a Marc Jacobs se znovu setkali, aby společně nafotili nejnovější Jacobsovu kampaň. Modelka se v ní vrací do devadesátých let, a to včetně znovuvytvoření jejího devadesátkového účesu. Pořízené snímky připomínají známou fotografii modelky v posteli s pastelovými vlasy na polštáři. Vyfotil ji tak v roce 1998 Juergen Teller nedlouho poté, co byla Kate požádána Donatellou Versace, aby před přehlídkou Spring-Summer 1999 změnila barvu svých vlasů z blond na růžovou. Kampaň Resort, nafocená fotografkou Harley Weir, těží z nostalgie těchto časů dávno minulých a znovu nás utvrzuje v tom, že devadesátky jsou módní evergreen.

Marc Jacobs
Mohlo by se vám líbit

Forehand, backhand, smeč! Móda z tenisového kurtu obsadila náš šatník

Nevadí, že dobře neovládáte backhand. Ani to, že vaše smeč není úderná, jako ta Federerova. A dokonce ani nesejde na tom, že tenisovou raketu jste v ruce drželi naposledy před mnoha lety. Letos není toto všechno potřeba, jen jediné: obléknout se tak, jako kdybyste se chystali na nejzásadnější tenisové utkání sezóny.
elle.cz

Text: Archinect, Dazed, archiv značek