Dokonalá fúze módy a architektury pod vedením Nicolase Ghesquiéra

 

Dívka z kosmu

Ač inspirací Ghesquiérovi byla především architektura, nemůžeme se ubránit pocitu, že si pár motivů vypůjčil i ze sluneční soustavy. Vždyť fascinace vesmírem je pochopitelná – nové a neobjevené odnepaměti přitahovalo pozornost tvůrců, nutíc je předhánět se v tom, kdo představí vizi nejprůlomovější. Sci-fi hrdinky, které se vydávají na vesmírnou misi, jsou oděny v okázalých siluetách plných průstřihů a vrstvených látek. Rozehrávají podivuhodnou podívanou plnou vizuálních prvků, která si podmaní snad úplně každého. Tu vidíme geometrické potisky, tu zas zdobné velké flitry, připomínající estetiku Paco Rabanne. Ovšem tam podobnost končí. Ghesquiére totiž velkoformátové flitry, které zdobí oděvy modelek, obohacuje o svůj inovativní pohled, pro který jej pod křídly Louis Vuitton máme tak rádi. Svou pozornost upřel i na doplňky – ty jsou ještě odvážnější než kdy dřív. Kabelky, tašky, kufříky nabývají různých tvarů a provedení. Nepřehlédnete je – mnohé z nich mají totiž povrch, ve kterém se zrcadlí okolní scenérie brutalistních struktur.

 

Mohlo by se vám líbit

Inovace a kreativita v módě: Oblečení z hub či ovoce a boj o kvalitu

Budoucnost je už více než jasná – naplno odstartovala éra udržitelné módy. Důvodem je především rapidně se zhoršující ekologická situace, ale také etické otázky vztahující se hlavně k oblasti výroby a výrobní síly. Nejen David Attenborough tvrdí, že pokud se průmysl a starost o naši planetu rychle a efektivně nezmění, čeká nás ekologická zkáza. Jak s tímto faktem bojují módní značky a návrháři? Jaké inovace mají pomoci udržitelné módě? A je udržitelnost v rámci velkých módních značek a e-shopů vůbec možná?
elle.cz

 

Za vším hledej architekturu

Módní dům již tradičně prezentuje Cruise kolekce na architektonicky zajímavých místech po celém světě. Tato místa demonstrují autentické zdroje inspirace uměleckého ředitele dámských kolekcí Nicolase Ghesquièra. Jsou to právě architektonické linie a struktury, které návrháře tolik inspirují. V minulosti se přehlídky uskutečnily například v rezidenci Bob and Delores Hope Estate od Johna Lautnera v kalifornském Palm Springs, muzeu MAC od Oscara Niemeyera v brazilském Niteroi, muzeu Miho nedaleko japonského Kjóta, jehož autorem je Ieoh Ming Pei, nebo na terminálu TWA od Eero Saarinena na newyorském letišti JFK. Nyní se na seznam architektonických ikon přidává i Salk Institutev kalifornském La Jolla v San Diegu.

Salk Institute byl dokončen v roce 1965, jeho autorem je známý americký architekt estonského původu Louis Kahn. Na podobě budovy spolupracoval se zakladatelem institutu Dr. Jonasem Salkem, který vyvinul první bezpečnou a efektivní vakcínu proti dětské obrně. „V Kalifornii jsem strávil poměrně hodně času, a tak mne lákala myšlenka uspořádat zde další přehlídku. Salk Institute je pro mě již dlouho místem vzbuzujícím úžas. Působivá brutalistická architektura Louise Kahna s Pacifikem a kalifornskými západy slunce v pozadí je pro mě zdrojem nekonečné inspirace. Navíc je oslavou inteligence, vědění a víry v sílu vědy,“ popisuje Nicolas Ghesquière svou motivaci k volbě destinace nejnovější Cruise kolekce. Nejde jen o výběr místa konání, ale o vystižení ducha celé kolekce. Tento klenot moderní architektury totiž vyniká brutalistickým designem, jehož sofistikované linie můžeme spatřit i v kolekci samotné.

 

Mohlo by se vám líbit

KVĚTNOVÝ FASHION NEWSFEED: AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA MÓDY

Co nového se ve světě módy událo, ptáte se? Račte se začíst, měsíčník povinné četby pro milovníky módy je tu. Přináší čerstvé zprávy například o tom, jak se Sydney Sweeney múzou Miu Miu stala či o tom, že nyní můžete nahlédnout do Jacquemusovy koupelny. A pokud jste ještě neslyšeli, že Balenciaga prodává staré tenisky, čtěte dále...
elle.cz