REKLAMA

Report z Londýna: pojďte s námi na London Fashion Week!

Text: Magda Žůrková

Stále je pro mě nezvyklé psát o kolekcích na příští jaro a léto (SS20), když to nynější léto ještě pořádně neskončilo. Alespoň v Londýně ne – je 26 stupňů, slunečno. Ráno chci odstartovat svůj fashion week nákupem nějakých potravin. Ale hned je mi připomenuto, že všechny obchody otevírají až v 11. Procházím se po Northcote Road, což je roztomilá ulice vedoucí mezi dvěma rozlehlými parky. Tato část jihozápadního Londýna je známá snad největší koncentrací dětí na metr čtvereční. Když si odmyslíte ten hluk a v nezávislých buticích a obchůdcích dokážete přeskočit přes válející se batolata, bude se vám tu také líbit. Kafe a snídaňovou bulku s vejcem a párkem jsem si koupila v Pret A Manger. Tato franchisa otevírá už v 7… 

Přehlídky startují! Londýnská značka Self-Portrait v čele s kreativním ředitelem Han Chongem předvedla svou kolekci pro příští sezonu již na newyorském fashion weeku, avšak v rámci zpřístupnění přehlídek veřejnosti nyní v Londýně prezentovala i aktuální kolekci AW19. Druhou přehlídkou v bloku byl House of Holland. I tentokrát připravil Henry Holland kolekci sršící energií a barvami.

Módní návrhář Osman Yousefzada si vybral pro prezentaci kolekce SS20 bohatě zdobený, avšak privátní prostor sálu v Carlton House Terrace z počátku 19. století. Interiér nádherně doplňoval outfity s výraznými siluetami. Osman se narodil v Birminghamu jako syn pákistánských a afghánských imigrantů a vyrostl v silně věřící a konzervativní rodině. Estetika Blízkého východu je jasně patrná v jeho tvorbě a vytváří mix přesahující hranice kultur i kontinentů.

Victoria Beckham pracovala jako obvykle s tématem ženského formálního oděvu – kolekci dominoval kostýmek v krémových barvách, tentokrát v duchu 70. let. Zároveň byla na trh uvedena dekorativní a pečující kosmetika nesoucí název Victoria Beckham Beauty. Uvidíme, jak se jí bude dařit v době obrovského boomu kosmetického průmyslu.

LFW
Info ikona

Britská návrhářka Emilia Wickstead loni poněkud agresivně obvinila Clare Waight Keller, kreativní ředitelku Givenchy, že zkopírovala již existující design Wickstead a použila jej na svatební šaty Meghan Markle. Zdá se ale, že tento menší skandál jí nijak nepoškodil a ve své poslední kolekci se rozhodla vyměnit obvyklé večerní róby a nařasené sukně za minimalističtější střihy. Hlavní inspirací jí byl dobový román Malé ženy, jehož nejnovější filmové zpracování pod taktovkou Grety Gerwig bude brzy k vidění v kinech.

Ve viktoriánském Alexandra Palace na severu Londýna uspořádala svou přehlídku Simone Rocha. Ta je jedním z důvodů, proč si vlasy zdobíme perlovými sponkami a velkými čelenkami. Tyto doplňky totiž krášlí její kolekce už po několik sezon. Rocha opět pracovala s kabátovým střihem. Razantně ženské modely v typické kombinaci černé a červené zjemnila něžnějšími prvky – květinové vzory, nadýchané látky nebo korálková výšivka a flitrové aplikace.

Z centra jsem utekla tentokrát lodí. Londýnská hromadná doprava zahrnuje i říční dopravu a z Embankment do Battersea trvá plavba pouhých 22 minut. Skvělý výhled na londýnská nábřeží je příjemnější než přeplněné a upocené metro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA