REKLAMA

Top on-line vintage butiky, které musíte znát!

REKLAMA

Re: Collection

Nostalgie nad dekádovou estetikou někdy působí pitoreskně a ve smyslu každodenního stylingu připomíná spíš kostýmní nastudování. Čerstvý britský on-line shop Re: Collection však nabízí dramaturgicky citlivě koncipovanou retro inspiraci z druhé ruky. Každý z modelů ještě pod taktovkou zakladatelky stránek Sarah prochází úpravami. „Jsou to pro mě takové oděvní vzpomínky, které nám pomáhají ještě více definovat kým jsme. Představte si, že držíte v ruce svetr s nějakým příběhem. Jak bude definovat váš šatník, když jej zařadíte?“ Vyznává se z lásky ke kouskům s osobitou historií na svém osobním blogu Sarah.

 

RESELLFRIDGES

Udržitelnost se jako meta často objevuje i v prezentacích nákupních galerií. Londýnské Selfridges například v rámci iniciativy „Planet Earth“ spustilo web RESELLFRIDGES, který nabízí delikátní výběr takzvaných „pre-loved“ designérských kousků a sběratelských ikonických produktů. Navíc dohnala tato platforma ke společnému zamyšlení nad budoucností vlastních výrobků mnoho vysokých módních hráčů, od Chanelu po Levi´s.   

Atijo STORE

Lineární kombinace, ty promyšlené nahrávající tělu, ztělesňující myšlenku, že v jednoduchosti je skutečný sex-appeal… Ve zkratce esence sortimentu zatím pouhého instagramové účtu, přes který můžete nakoupit archivní Balmain střihy Christophera Decarnina. Výběr je bohatý i na signifikantní večerní styl Saint Laurent a produkty z debutové kolekce Jacquemus.  

 

Re-SEE

Pařížský on-line butik se zaměřuje na esenci francouzského charisma. Pro milovníky Balenciagy, pod vedení Nicolase Ghesquiéra, vybírá asymetrické a konceptuální kousky, mezi nimiž září i ty Celine z dob kreativního vedení Phoebe Philo. Jako bonus pak ke každému modelu zařazuje členství v systému, který sleduje původ každého produktu a poskytuje jejich údržbu.

 

 

COS Resell

Přepracovaná myšlenka klasického outletu, který známe z pohraničních výprodejových hal. V rukách kreativců z COSu však taková nabídka představuje skutečné potěšení pro fanoušky minimalismu. Jejich myšlenka navíc zařazuje COS na mapu značek spějících pozvolna k principu cirkulační výroby.

ASOS Marketplace

Podobným konceptem je i projekt ASOS. Na skutečných zákaznících e-shopu si můžete prohlédnout re-editované kousky ASOS, ale i nezávislé designéry a rady na osobitém blogu, který stránky doprovází. Zdařilé!

 

 

Mother Vintage

Opojné kouzlo sedmdesátých let v aktuálním výběru sestaveném především z modelů Stelly McCartney – tím se prezentuje platforma s víc než sebevědomím názvem. Nicméně musíme uznat, že jejich cit opravdu připomíná pomyslnou matku všeho vintage. Styling jejich postů na Instagramu je důkazem, že opulence má místo i v dnešním šatníku.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA