Top on-line vintage butiky, které musíte znát!

Re: Collection

Nostalgie nad dekádovou estetikou někdy působí pitoreskně a ve smyslu každodenního stylingu připomíná spíš kostýmní nastudování. Čerstvý britský on-line shop Re: Collection však nabízí dramaturgicky citlivě koncipovanou retro inspiraci z druhé ruky. Každý z modelů ještě pod taktovkou zakladatelky stránek Sarah prochází úpravami. „Jsou to pro mě takové oděvní vzpomínky, které nám pomáhají ještě více definovat kým jsme. Představte si, že držíte v ruce svetr s nějakým příběhem. Jak bude definovat váš šatník, když jej zařadíte?“ Vyznává se z lásky ke kouskům s osobitou historií na svém osobním blogu Sarah.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

RESELLFRIDGES

Udržitelnost se jako meta často objevuje i v prezentacích nákupních galerií. Londýnské Selfridges například v rámci iniciativy „Planet Earth“ spustilo web RESELLFRIDGES, který nabízí delikátní výběr takzvaných „pre-loved“ designérských kousků a sběratelských ikonických produktů. Navíc dohnala tato platforma ke společnému zamyšlení nad budoucností vlastních výrobků mnoho vysokých módních hráčů, od Chanelu po Levi´s.   

Atijo STORE

Lineární kombinace, ty promyšlené nahrávající tělu, ztělesňující myšlenku, že v jednoduchosti je skutečný sex-appeal… Ve zkratce esence sortimentu zatím pouhého instagramové účtu, přes který můžete nakoupit archivní Balmain střihy Christophera Decarnina. Výběr je bohatý i na signifikantní večerní styl Saint Laurent a produkty z debutové kolekce Jacquemus.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Vyražte s námi za instagramovými vintage nákupy!

Fast fashion už pomalu ale jistě odzvonilo, teď je trendy vintage. Vytipovali jsme pro vás ty nejstylovější vintage instagramové obchody.
elle.cz

Re-SEE

Pařížský on-line butik se zaměřuje na esenci francouzského charisma. Pro milovníky Balenciagy, pod vedení Nicolase Ghesquiéra, vybírá asymetrické a konceptuální kousky, mezi nimiž září i ty Celine z dob kreativního vedení Phoebe Philo. Jako bonus pak ke každému modelu zařazuje členství v systému, který sleduje původ každého produktu a poskytuje jejich údržbu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

COS Resell

Přepracovaná myšlenka klasického outletu, který známe z pohraničních výprodejových hal. V rukách kreativců z COSu však taková nabídka představuje skutečné potěšení pro fanoušky minimalismu. Jejich myšlenka navíc zařazuje COS na mapu značek spějících pozvolna k principu cirkulační výroby.

ASOS Marketplace

Podobným konceptem je i projekt ASOS. Na skutečných zákaznících e-shopu si můžete prohlédnout re-editované kousky ASOS, ale i nezávislé designéry a rady na osobitém blogu, který stránky doprovází. Zdařilé!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Mother Vintage

Opojné kouzlo sedmdesátých let v aktuálním výběru sestaveném především z modelů Stelly McCartney – tím se prezentuje platforma s víc než sebevědomím názvem. Nicméně musíme uznat, že jejich cit opravdu připomíná pomyslnou matku všeho vintage. Styling jejich postů na Instagramu je důkazem, že opulence má místo i v dnešním šatníku.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Kam pro vintage židle od Jacobsena nebo vlněný koberec od Halabaly?

Koupit si něco hezkého domů dává aktuálně mnohem větší smysl, než investovat do nových drahých bot nebo kabelek. A naše nároky se zvyšují. Doma trávíme většinu času, na sociálních sítích vidíme nekonečně #homeinspo a navíc máme čas a motivaci lovit opravdu jedinečné předměty – ideálně vintage. Kde ale tyhle poklady najít? Stačí sledovat ty správné profily na Instagramu, které je seženou za vás. Kam pro vintage židle od Jacobsena, vlněný koberec od Halabaly anebo porcelán z 19. století? Na Instagram!
elle.cz