Mrazivé vyhlídky? Vrstvěte!

Osvojte si základy vrstvení, přijdou totiž vhod. K tomu, abyste zůstali i v největších mrazech styloví a oblékali se tak, aby si na vás zima nepřišla, potřebujete více než jen kvalitní svetr a teplý kabát. Dobrá zpráva? Není to tak těžké, jak se na první dobrou může zdát.

Na dobrých základech můžete stavět

Na dobrých základech postavíte dům, vybudujete úspěšnou firmu... a poskládáte outfit, díky kterému nezmrznete. Oblékněte pod všechny svršky termoprádlo. To už dávno není záležitostí nízkých estetických kvalit. Na trhu totiž objevíte hned několik značek, které se do tvorby funkčního oblečení obuly a povýšily je na vkusné kusy oděvu. Tak vkusné, že vám ani nemusí vadit, že jejich rukáv či límec vykukuje zpod košile... Máte-li takový dobrý základ, můžete vrstvit už cokoliv. Je to pohodlnější, než se může zdát – zatímco pobyt venku bude o mnoho příjemnější, protože nebudete mrznout jen co opustíte práh, pobyt uvnitř si neznepříjemníte mohutnými vrstvami oblečení, které nelze vrstvit a ve výsledku ani pořádně nezahřejí...

Rolák, váš kamarád do deště

‚‚Jistě, rolák,‘‘ řeknete si a vzpomenete si na nepříjemný kus oděvu, k jehož nošení vás nabádala maminka i babička. Jenže roláky vzaly na milost už i tváře, které s pravidelností vnímáme na snímcích streetových fotografů. Právě zde jsou k vidění pestrobarevné či vzorované roláky, které nabádají k důmyslnému vrstvení. Existuje mnoho způsobů, jak rolák pozvat i do svého šatníku. Zastrčte si ho pod košili s knoflíky, kterou rozevřete, nebo ho vezměte pod mohutný svetr. A nechte rolák plnit jeho estetickou i funkční vlastnost zároveň. Voilá!

Mrazivé vyhlídky? Vrstvěte!

Puffer nebo beránek?

Pokud máte na sobě už pár tenčích vrstev, přichází čas na významný kousek vašeho šatníku, kterým vše dovršíte. Ať už sáhnete po jakémkoliv svršku, vězte, že investice do teplé bundy se opravdu vyplatí. Sloužit vám bude mnoho let. V posledních sezónách můžeme sledovat velkou oblibu puffer jackets. Zatímco před pár lety jste na trhu nalezli jen pár unifikovaných kousků, dnes už uvidíte všechny možné tvary, barvy, délky a objemy. Pro dávku inspirace zavítejte například za průkopníkem těchto bund – značkou Moncler. A hledáte-li něco víc cool, prozkoumejte například ukrajinské značky Ienki Ienki či Katsurina. Pokud puffer není váš zimní šálek čaje, sáhněte po beránku. Je hravou formou módního vyjádření, díky které si můžete být jisti, že zůstanete hezky v teple.

Je libo vestu? 

Termoprádlo, rolák, či obojí. Že vám to nestačí? Pak sáhněte po kvalitní péřové vestě. Ať už se rozhodnete pro mohutnou puffer, kterou vystavíte na odiv, či pro tenkou vestu, která bude fungovat jako termoregulační vrstva pod elegantním kabátem, nešlápnete vedle.

Malé drobnosti

Vraťme se k moudrosti našich maminek a babiček. Neříkaly nám, že si máme vzít čepici? A teplé rukavice? Tak letos zainvestujte do té nejbarevnější pletené čepice a nejkvalitnějších kožených rukavic. A když jsme u těch drobností, pletené ponožky také přijdou vhod. Sláva vrstvení!

Zdroj: Wikipedia Commons, Elle.com