Na kávu a na něco dobrého!

 

Chvíle u kávy Nespresso budou díky partnerství Nespresso X Cukrář Skála v Karlových Varech obzvlášť sladké – vyhlášený mistr oboru, nositel medaile z gastronomické olympiády v Erfurtu Lukáš Skála nabídne v Nespresso kavárně luxusní dezerty, tradiční i inovativní, stejně dechberoucí jako ty, které nabízí ve své domovské cukrářské továrně v centru Prahy. Exkluzivní zážitek slibuje především speciální festivalový dezert s kávou – čokoládový dort s Metaxou a kořeněným krémem – a pozadu nezůstanou ani famózní zmrzliny ze speciálního zmrzlinového baru. Pro stylové osvěžení budou v baru připraveny čtyři druhy – pistáciová se solí, malinová se skořicí a podmáslím, mučenková s kokosem a čokoládová s kardamomem, všechny z prvotřídních ingrediencí a připravené s citem pro chuť a kvalitu.

„Těší mě, že se můžu stát součástí festivalu se značkou Nespresso. Rád bych hostům ukázal, že prémiová káva se dá se špičkovými dezerty kombinovat chytře a chutně, a věřím, že i díky naší spolupráci s Nespresso si filmoví fanoušci užijí svůj svátek ještě o něco víc,“ říká několikanásobný nositel titulu Cukrář roku Lukáš Skála.

 

NESPRESSO
Info ikona

 

Nespresso Café bude připraveno každý den od 8 do 22 hodin na obvyklém místě u hotelu Thermal, pro posezení a vstřebání filmových zážitků, pro setkání nad šálkem kávy i pro rychlé vyzvednutí kávy s sebou. Letos se ovšem oblékne do zcela nového kabátu – kavárna v novém stylu bude s ohledem na situaci více přizpůsobena nákupu kávy take-away. Kromě gurmánských zákusků na hosty čeká osvěžení v podobě kávových alko i nealko drinků. Pro nadšené milovníky kávy budou opět každý den připraveny Masterclass s Nespresso Coffee Ambassadorkou, které odhalí kouzlo kávy samotné i tajemství míchaných drinků a kávové mixologie. V Nespresso Café se vyplatí být neustále ve střehu, protože vás vždy může potkat něco nečekaného.

Filmová soutěž pro mladé talenty Nespresso Talents se svým letošním tématem „Činy jsou více než slova“ už zná své mezinárodní vítěze, jména výherců českého kola se ovšem dozvíme až 24. srpna na festivalové Industry Party. Tři nejlepší krátké snímky ve formátu na výšku vybrala česká porota, v níž usedla Daniela Hýbnerová, loňská 2. vítězka mezinárodního kola, oceňovaná herečka Tereza Ramba, režisér a filmový publicista Šimon Šafránek a Tereza Hodanová, kreativní direktorka a jedna z nejsledovanějších osob českého internetu.

Letošní ročník Nespresso Talents ovšem již nyní patří českým účastníkům – mezinárodní kolo totiž opanovali dva čeští tvůrci, Jan Kellner a Nicolina Sterbet, kteří se umístili na druhém a třetím místě a navázali tak na nedávný český triumf Darii Kashcheevy, která po úspěchu v soutěži rozjela svou kariéru naplno a záhy slavila nominaci na Oscara.

Podívat se na tři vítězné filmy českého kola soutěže můžete při promítání v příjemné atmosféře Nespresso Café nebo online na www.nespresso.com/talents