Jeden návyk, který dokáže zázraky

Chcete ve vašem životě něco změnit? Musíte si osvojit nové chování. K tomu, aby se stalo návykem, však nestačí jednorázové rozhodnutí. Musíme si upravit automatismy mozku, přeprogramovat desítky let staré vzorce chování, které máme v hlavě uložené. Postupně se vám to může povést, nikam ale nespěchejte. Ideálním ukazatelem změny návyků je pitný režim. Dodržujete jej? Selhaly u vás i speciální aplikace na hlídání pitného rozvrhu? Na ELLEphorii si se společností waterdrop® ukážeme, jak na to.

Vystupte ze své komfortní zóny

Mozek není pes, který by poslouchal na povel. Jde o samostatnou jednotku, která při své činnosti spotřebovává hodně energie. Víte například, že spotřebuje zhruba 20 % našeho denního příjmu kalorií? Donutit ho osvojit si nové návyky a zbavit se těch, na které byl roky zvyklý, znamená donutit jej vystoupit z komfortní zóny. Což bude oříšek i pro vás. Abyste si úspěšně vytvořili nový návyk, musíte zavést nové sekvence činností, které budete vědomě opakovat, dokud se nestanou automatickými. Vezmeme-li příklad týkající se hubnutí, zlepšení kondice, vybudování svalové hmoty, tak zde je třeba změnit jídelníček a zařadit pohyb. Stanovíte si přesný, realistický a měřitelný cíl, ať už je to požadovaná velikost oblečení nebo maraton, který budete chtít zdolat. Sepište si jednotlivé cíle a nové nebo změněné návyky, které můžete udělat, abyste jich dosáhli.

waterdrop®

Nic si nenalhávejte

Existují návyky, které se mění snáze, a pak tu máme ty, s nimiž to jde hůře. Nemá však cenu trápit se drastickými změnami, spíš stojí za to zamyslet se nad tím, proč trváme na chování, které zároveň odmítáme, a proč je pro nás důležité tento zvyk změnit. Každý začátek je těžký, i když počáteční nadšení do akce je veliké. Na základě výzkumů může trvat 21 až 360 dní, než se nový návyk stane automatickým, a to v závislosti na osobě a náročnosti návyku. I když poklesne vaše nadšení a ne vždy dodržíte nová pravidla, nevzdávejte to. Tělo nezapomíná, jen zvolní. Pořádný energy kick mu pomůže jít zpět za svým cílem. A hlavně, nečekejte. Na prvního v měsíci, na pondělí po lenivém víkendu. Nemusíte nasadit razantní změnu okamžitě, stačí udělat menší krůček. Tak to bude pro vás i snazší. A když se vám snažení bude zdát těžké, zamyslete se po týdnu, co je třeba udělat pro to, abyste se zlepšili. Můžete zvolnit, ale nepřestat. Jedině tak se zlepšíte. 

Vizualizujte si cíle

Jedním z důležitých návyků, které mohou leccos změnit, je správný pitný režim. Naplánujte si do svého denního rozvrhu, kdy přesně začnete pít a co budete pít více než doposud. Zkuste si večer připravit plnou sklenici vody vedle zubního kartáčku a vypijte ji hned po ranním čištění zubů. Nepijete během dne? Pořiďte si krásnou, designovou lahev na vodu, jež bude dalším stylovým doplňkem vašeho outfitu. Když navíc zaženete žízeň čistou vodou, budete mít lepší pocit, než kdybyste si někde u benzinky koupili sladkou colu. Pokud vám ovšem voda nechutná, ochuťte ji ovocnými Microdrinky waterdrop®, například novým ICE TEA. Potřebujete zahnat žízeň po náročném sportu? Pak vsaďte na alternativu sportovních nápojů – waterdrop® Microlyte. Tento koktejl energie obsahuje 5 druhů elektrolytů, vápník, draslík, hořčík, chlorid a sodík, navíc dodává tělu 9 druhů cenných vitaminů a zinek. I malé krůčky vedou k úspěchu.

ELLEphoria 2023

Již 3. ročník festivalu krásy ELLEphoria se uskuteční 3. - 5. listopadu v Praze. 

Tři dny plné novinek, trendů a cenných rad od odborníků, celebrit, influencerů a těch, kdo dbají o krásu. Budeme se věnovat oblastem make-upu, vlasů, nehtů, péče o pleť, anti-aging a wellbeing. Během těchto dnů se dozvíte, jak správně pečovat o tělo i duši, abyste se cítili krásní a plni energie.

Můžete se těšit na bohatý program jak na pódiu, tak mimo něj, doprovodní výstavu s více než 50 značkami, workshopy, diagnostiku pleti, individuální poradenství, soutěže a spoustu vzorků a hodnotných dárků, které pro vás budou připraveny přímo na místě. Vstupenky zakoupíte na https://ellephoria.cz/cs

Měření