Unikátní systém péče o pleť: Pořiďte jí štít a vyživujte zevnitř

Jak to funguje? Mrkněte se na značku Codex Labs, jež se pod vedením vědkyně Barbary Paldus zabývá vytvářením vysoce účinných, klinicky ověřených integrativních řešení, která pomocí biotechnologických aktivních látek z rostlin podporují mikrobiom kůže i střev a mozek. Produkty brandu fokusují na obnovu a ochranu kožní bariéry, poskytují efektivní péči o pleť, kterou trápí potíže spojené se zánětlivými stavy organismu, jako jsou známky stárnutí, akné, ekzém nebo lupénka.

Jedinečné spojení

Codex Labs tak přináší unikátní kategorii dermo-kosmetiky, kde mají každý krok a tvrzení oporu ve vědě. Rovněž ani edukace, udržitelnost, vegan a cruelty-free nejsou jen nutná, líbivá slova, ale opravdovou misí. „V Codex Labs věříme, že kůže, střevo a mozek jsou vzájemně propojeny a že řešení pro pleť nové generace nebudou zahrnovat jen topické produkty, ale také doplňky stravy, životní styl a duševní zdraví,“ říká zakladatelka Codex Labs Barbara Paldus.

Barbara Paldus

Codex Labs supplements: Péče o pokožku zevnitř

Znáte produkty od Codexu? Klienti milují přípravky pro hydrataci (kolekce Bia). Ódy na řadu pro podporu kožní bariéry (kolekce Antu) pějí ti, jimž dosud nepomohla žádná kosmetika. Balanc mastné pleti a řešení akné umí rozseknout kolekce Shaant. Nově ovšem můžete svou oblíbenou skincare rutinu účinně podpořit zevnitř.

Mocná síla ayurvédy

Z ayurvédy vychází linie Shaant Clear Skin Dietary Supplement, jež se pyšní vyváženým obsahem aktivních protizánětlivých rostlinných aktivních látek a dalších složek podporujících metabolismus i duševní a hormonální rovnováhu. Řada zkrotí pleť náchylnou k akné, určitě ji oceníte v náročnějších obdobích, kdy stres vyplavuje z našeho těla toxiny a s nimi se tvoří i pupínky. Podle Barbary Paldus je nutné pro dlouhodobé vyřešení akné uvést do rovnováhy střevní mikrobiom a právě k tomuto účelu vyvinula se svým týmem Shaant Clear Skin Probiotic s patentovanou směsí tří specifických probiotických kmenů.

Jak ošetřit problematickou pleť?

Vnitřní zánět způsobuje mnoho faktorů: stres, životní styl, UV záření či znečištěné ovzduší. To vše má pak za následek mimo jiné poškození kožní bariéry a stárnutí pleti. Hero produktem Codex Labs je na tomto poli Antu Skin Barrier Supplement obsahující silné antioxidanty z Patagonie – matico, maqui a murtillu – a pořádnou dávku L-histidinu či peptidu, který je základním stavebním prvkem kožní bariéry.

Codex Labs

Shaant OTC Collection a nová kapitola

Codex Labs přináší novinky i v oblasti skincare. Shaant OTC Collection naznačuje, jakým směrem se chce Barbara Paldus se svou značkou do budoucna ubírat. Do dermatologie. Seznamte se s OTC (over-to-counter), což je označení pro volně prodejná léčiva, která v USA musí schválit FDA. Právě tímto procesem prošly tři produkty Codex Labs určené pro léčbu akné: Shaant Spot Hero s 5% obsahem síry k ošetření zanícených pupínků, Shaant Pore Puryfing Face Scrub s 2 % kyseliny salicylové na každodenní exfoliaci a Shaant Hydrating Body Srub rovněž s 2 % kyseliny salicylové, který účinně bojuje s akné na těle, aniž by pokožka přicházela o hydrataci.

Patentovaná krása

OTC kolekce využívá sílu patentovaného ShaantComplex™, biotechnologické směsi aktivních látek získaných z indických suchozemských a mořských rostlin, u které bylo klinicky prokázáno, že pomáhá řídit produkci kožního mazu, odstraňovat odumřelé kožní buňky ucpávající póry, zmenšovat velikost pórů a snižovat výskyt zčervenání. V Evropě vzhledem k odlišným normám patří produkty do kategorie běžně dostupné dermokosmetiky, což ale nic nemění na skutečnosti, že se jedná o velmi výkonné, průlomové produkty s klinicky ověřenými výsledky v léčbě akné. Všechny novinky představila značka Codex Labs na ELLEphorii, kde byla možnost si je vyzkoušet, pořídit a jejich výběr také osobně zkonzultovat s Barbarou Paldus. Inspirovat se a produkty zakoupit můžete na www.codexlabs.cz či jejich IG @codexlabs.cs.

Měření