Ochutnejte Dubaj! Tahle místa rozhodně nesmíte vynechat

Dubaj je místem neomezených možností. Nádherné pláže, které lákají k odpočinku, aktivity, které zabaví malé i velké a vynikající jídlo. Typické je pro místní kuchyni jehněčí, drůbeží, velbloudí a hovězí maso a ryby, to vše kořeněné kardamomem, kmínem, zázvorem a dalším aromatickým kořením. Neuvěřitelně lákavě ale vypadají třeba i místní sladkosti a zákusky. Kam se v Dubaji rozhodně vydat ochutnat speciality?

Fi'lia

Tahle restaurace je opravdu výjimečná, už jen tím, že jde o první podnik v regionu vedený ženami – v čele restaurace stojí šéfkuchařka Celia Stoecklin a její ženský tým. Jde navíc o první pobočku mezinárodního konceptu na Blízkém východě.

Hosté najdou podnik v 70. patře SLS Dubai a zážitek nebudou mít jen z fantastického menu, ale i z prostoru restaurace. Vychutnat si je totiž možné nejen speciality, ale i výhled, konkrétně 360stupňový na působivé panorama Dubaje včetně ikonického mrakodrapu Burdž Chalífa. Středobodem restaurace je pizza baru, můžete ale také pozorovat kuchařský tým při přípravě pokrmů pod širým nebem. Fi'lia se specializuje na italskou kuchyni s nádechem středomoří, koncept stojí zejména na autenticitě, čerstvých ingrediencích a tradičních receptech předávaných z generace na generaci.

letní dovolená

Arabian Tea House

Návštěva Arabian Tea House je jako cesta do minulosti. Podnik se nachází v historické čtvrti Al Fahidi a chvíle zde strávené jsou opravdovým zážitkem. Jde o místo, kde jako by se zastavil čas, kde mohou hosté poznat tradiční emirátskou kulturu a vychutnat si dobroty v autentické starosvětské atmosféře. Což může být v supermoderní Dubaji velmi zajímavé.

V Arabian Tea House si dávají velmi záležet na jedinečných chutích a tradicích, které k pokrmům Spojených arabských emirátů patří. Velkou pozornost tým klade na kvalitu surovin, které pocházejí z vlastní farmy.

Zároveň, i když lpějí na tom, že jde o jeden z posledních příkladů dávno minulého života v Dubaji, také podniku velmi záleží na tom, aby byl ohleduplný k životnímu prostředí. Proto spočívá filozofie Arabian Tea House v minimalizaci používání plastů a používání ekologických a udržitelných materiálů.

letní dovolená

Saaba cafe

Tradiční chutě, které se snoubí s moderními kulinářskými postupy, slibuje hostům kavárna Sabaa Café, kterou najdete v malebném hotelu Al Seef Heritage Hotel Dubai, Curio Collection by Hilton. Restaurace se nachází v historickém centru Dubaje a vychutnat si dobré jídlo a pití můžete na pozadí třpytivých vod zálivu Dubai Creek. Dopřát si zážitek se vším všudy je možné i díky výběru prvotřídních příchutí šišy. Menu kavárny Sabaa Café je sestaveno velmi pečlivě, zahrnuje ducha blízkovýchodní kuchyně šmrncnuté mezinárodními trendy. Pokrmy uspokojí chuťové pohárky všech náročných hostů.

letní dovolená

Orfali Bros Bistro

Doslova a do písmene rodinným podnikem je Orfali Bros Bistro. Stojí za ním totiž tři bratři Mohammad, Wassim a Omar Orfali. Páteří restaurace je otevřená kuchyně, v níž kouzlí Mohammad, druhé patro patří Wassimovi a Omarovi, kteří jsou mistři v přípravě dezertů. Bratři pocházejí ze Sýrie a dubajské bistro ovlivňují jejich cesty po světě a láska k umění a gastronomii. Orfali Bros Bistro je otevřeno všem, a do multikulturní Dubaje se opravdu dokonale hodí.

Restauraci oceňují ale nejen její návštěvníci, ale i odborníci na slovo vzatí. Díky svému nápadu Bistronomy získalo bistro Michelin Bib Gourmand v novém michelinském průvodci po Dubaji a dále prestižní titul Nejlepší restaurace na Blízkém východě a v severní Africe. Ten bistro obdrželo dokonce dvakrát, v roce 2023 a 2024.

letní dovolená
Měření